Home 2017 November 8

Daily Archives: 8 November, 2017

Z. Hoyt Brian Yee, ne kemi fuqinë ti ndëshkojmë me votë, ju mund tu...

Nga Arian Galdini I nderuar z. Ambasador Yee, A mund tju them sinqerisht se është ndoshta një nga ditët më shpresëplota kjo e sotmja për mua...

“Sekretet e Luftës, Shqipëria tjetër në dokumentet britanike” e studiuesit Erald Kapri

Nga Romeo Gurakuqi Përmbledhja dokumentare, “Sekretet e Luftës, Shqipëria tjetër në dokumentet britanike”, e studiuesit Erald Kapri, është një botim shumë i rëndësishëm, që do...

Altin Basha: Ju tregoj pse e rikthyem Arian Çanin në “Portokalli”

Javët e fundit në spektaklin e humorit “Portokalli” është shfaqur edhe një personazh i ri, ku aktori Rezart Veleshnja është duke imituar Arjan Çanin...

Pamje të rënda ne video/ Si i shpëtojnë babë e bir atentatit mafioz në...

Kjo është video ku duket atentati i 1 tetorit në Vlorë ku u plagosën Ferdinand Llanaj, djali i tij 8-vjeçar dhe Dritan Bega, pas të...

Zbardhet sherri i Tahirit me kreun e SHISH në mbledhjen e thirrur nga Nishani

Një vit pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë për kanabisin, Partia Demokratike zyrtarizoi kërkesën për deklasifikimin e mbledhjes dhe publikimin e të dhënave të...

Capellino per Radio Radicale: Contento dalle autorità albanesi, invece le autorità italiani li vedo...

Artur Nura: Un caro saluto agli ascoltatori di radio radicale a cui per la rubrica Albania Italianofona propongo un'intervista col signor Paolo Capellino che...

Deklarata e fortë nga SHBA/ Hoyt Yee: Të bojkotohen…

Rryma të rrezikshme janë shfaqur në Ballkan që kërkojnë një angazhim më aktiv dhe më të dukshëm të Shteteve të Bashkuara për të mos...

Video/ I ngacmuan gruan në një lokal nate, burri del jashtë dhe shikoni cfare...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku në një klub nate ka plasur një sherr i madh. Mediat Italiane bëjnë me dije që...

Mjekët, kujdes nga virozat e stinës!

Luhatjet e mëdha të temperaturave të ditëve të fundit sollën zyrtarisht sezonin e virozave të stinës. Rreth 100 fëmijë paraqiten çdo ditë pranë Pediatrisë...

E fundit/Blindohet hoteli në mes të qytetit, vizitë ‘misterioze’ në Tiranë e personazhit të...

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar nje tjeter informacion qe nuk dihej deri me tani. Ai ka mesuar se keto dite ka ardhur ne Tirane...