Home 2017 November 16

Daily Archives: 16 November, 2017

Dash Shehi, Rames: Pij ndonjë gotë, por drogë nuk kam marrë ndonjëherë…

Pas deklaratave të kryeministrit Rama në parlament duke thumbuar deputetët e opozitës reagoi edhe kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi. Shehi tha se është e turpshme...

Presidenti çek akuza BE-së për standarde të dyfishta në lidhje me Kosovën dhe Krimenë

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e ka quajtur ‘praktikë të keqe’ politikën e “dy kuteve” të BE-së kur bëhet fjalë për pavarësinë e Kosovës...

4 milion euro dëm CEZ-it, Ismailaj kërkon lirinë

Kastriot Ismailaj, biznesmeni i akuzuar se i shkaktoi 4 milion euro dëm CEZ-it, ka vendosur të kërkojë pafajësi në Apel. Mësohet se pala mbrojtëse e...

Mbrojtja konfirmon skandalin e arratisjes në Londër të 4 komandove. Bën kallëzim në Prokurori

Ministria e Mbrojtjes ka konfirmuar lajmin e publikuar më parë se katër ushtarë komando janë arratisur në Britaninë e Madhe teksa ata ishin në...

Zbuloni cili është orari i duhur për të pirë kafe

Të gjithë jemi të vetëdijshëm se na presin ditë të lodhshme e plot angazhime. Kur ndihemi të lodhur apo të përgjumur mendimi i parë...

Trondit Nasa, ja cilat qytete do të rrezikohen nga përmbytja prej ndryshimeve atmosferike…

Shkencëtarët e NASA-s kanë zbuluar një mjet parashikues në laboratorin e Propozimit Jet të NASA-s në Kaliforni, me anë të të cilit zbulojnë se...

Politikanët kanë pasion bordet e Bankave, nga Abi te Credinsi

Ditën e djeshme, në punimet e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, deputerta e PD, Jorida Tabaku ngriti dyshime mbi aktivitetin e “ABI Bank”, një institucion...

UNË JAM KUSHDO QË JU DËSHIRONI TË BËHEM, MADJE EDHE KOSTUM I ZBRAZËT

Titulli i këtij teksti është parafrazim nga një thënie e një dallkauku drejtuar shefit të tij,që është shndërruar në një shprehje proverbiale, e përdorur...

‘E kam bërë o vlla, po s’jam spiun’/ Dëshmia e plotë e Labit kundër...

Ka kaluar me replika dhe akuza te ndersjelleta perballja e djeshme ne gjyq mes Artur Zotos, ish kreut te Burgjeve dhe ish-vartësit te tij,...

Fatos Lubonja: Rama me një narkoregjim/ Ja kush qëndron pas pushtetit të tij

Fatos Lubonja thotë se nën qeverisjen e Ramës, Shqipëria ka kaluar nga një regjim mediatik, në një narkoregjim. “Sipas gjykimit tim, kjo që po ndodh...