Home KRYESORE Dash Shehi, Rames: Pij ndonjë gotë, por drogë nuk kam marrë ndonjëherë…

Dash Shehi, Rames: Pij ndonjë gotë, por drogë nuk kam marrë ndonjëherë…

Pas deklaratave të kryeministrit Rama në parlament duke thumbuar deputetët e opozitës reagoi edhe kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi.

Shehi tha se është e turpshme që kryeministri t’i përmendë atij rakinë.

Ai e quajti Ramën halabak dhe përdorues droge

“Meqë këtu nuk paskam qenë qeparë dhe zoti kryeministër më paska përmendur, një gjë e turpshme, jo qepa, jo rakia…Unë u bëra 60 vjeç, kam 6 herë në këtë sallë nuk kam përmend ndonjë kolegu, këtë e bën vetëm një halabak.

Unë vërtet mund ta kem pirë ndonjë gotë, lashë një gotë verë shumë të mirë atje, por drogë nuk kam marrë ndonjëherë. Ky është një turp shumë i madh dhe turpi qoftë i juaji që nuk reagoni”, tha Shehi.

Share: