Home 2017 November 17

Daily Archives: 17 November, 2017

Vasili: Dje për herë të parë kam dëgjuar që më në fund biznesi u...

Z. Vasili, a njihni ndonjë oligark me emër të përveçëm që po përfiton nga kjo paketë fiskale e qeverisë? Nuk më interesojnë fare emrat e...

SHQIPERIA: ANKESAT, KRITIKAT DHE KRAHASIMET…

Nga Sonila Qesaraku Nje nga gjerat qe me ka bere me shume pershtypje kur u ktheva ne Tirane kesaj here eshte se sa shume ankohen...

Dy librat e Fate Velaj ne Panairin e librit ne Tirane

Në promovimin e librave të Fate Velaj "100 hapa brenda Europës" si dhe "NILKON" te Botimeve ONUFRI pati nje interes jo te vogle te...

Çfarë përfitojnë qytetarët që dëshmojnë kundër gjyqtarëve të korruptuar

Procesi i zbatimit të ligjit të Vetingut ka hyrë në një fazë të rëndësishme, atë të administrimit të dëshmive të qytetarëve kundër prokurorëve dhe...

PORTALE QË DRIDHIN E SHKUNDIN… Nga Ledi Shamku

Titujt e portaleve që u referohen lajmeve që kanë lidhje me shqiptarët, shqipen ose shqiptarinë, meritojnë një studim të vërtetë antropologjko-kulturor (për të mos...

Zbulohet kabllogrami i Withers për Pandeli Majkon dhe Edi Ramën në 2009

U transmetua dje një kabllogram i ish ambasadorit amerikan John Withers, që dëshmon vasalitetin e politikanëve shqiptarë ndaj ambasadave të huaja në vendin tonë. Ky...

Sonte… Poezi nga Vjola Halili Fera

Mundet të flas me shpirtin.... Në pasqyra të thyera, në pjesët më të brishta... Tja them hënës ëndrrat e trishta... Sytë të ndijnë, e të puth buzët...

Parashikimet e ‘njeriut mistik’ për vitin 2018: Kim Jong-un zhduket, por vjen një e...

Craig Hamilton-Parker, çdo vit publikon parashikimet e tij vjetore. Parker nga Southampton i Anglisë njihet se njeriu që parashikoi “Brexit” dhe “Trump”, megjithëse në disa...

Shokuese/Biznesmeni arab fiton garën me politikanin rus për virgjërinë e 19-vjeçares ne shitje!

Një 19-vjeçare amerikane vendosi “pafajësinë” e saj në ankand dhe arriti që të shesë atë për një shifër rekord. 19-vjeçarja Giselle kontaktoi shtëpinë gjermane...

Kur nuk vleresohet mendimi por cica e bythe! Ja sa fitojnë striptistet për një...

Nëse mendoni se femrat që zhvishen nuk kanë “perspektivë” në jetë, një grup striptistesh kanë provuar se duke punuar si një balerinë nate mund...