Home 2018 January 21

Daily Archives: 21 January, 2018

MIRESEVJEN “Gjykata Speciale” e Kosoves! Nga Seferina Serani

Nje vit me pare, ne 3 Janar 2017, kur Kryeministri aktual, i Kosoves z. Ramush Haradinaj, u arrestua nga policia franceze, (per tre muaj...

L’aeroporto di Valona sarà costruito all’interno di una zona protetta

L’Associazione per la protezione e la conservazione dell’ambiente naturale in Albania ha contestato oggi la decisione del Governo Rama di costruire l’aeroporto di Valona...

Për ata që qajnë dhe gëzohen nga ikja e Ben Blushit. Nga Astrit Patozi

Ka një dëshpërim të tepruar dhe të papërligjur për dorëheqjen e papritur të Ben Blushit. Ata që janë të keqardhur po e quajnë atë...

Shpërthimi i Idrizit, lëkundet koalicioni PS-PDIU

Kryetari i PDIU, ka dalë me tone të forta opozitare kundër qeverisë Rama dhe sidomos në lidhje me bisedimet Bushati-Kotzias dhe vendimarrjen për punimet...

Historia e ndarjes, kur i dha fund bashkëjetesës 18-vjeçare Eneida Tarifa

Në rrethet e miqve të tyre ata quhen “çifti i lashtë”, pasi kishin një jetë bashkë. Mediat shkruan vetëm pak ditë më parë për...

Ja kush është i riu nga Fieri që vrau 21-vjeçaren

Aldison Belulaj, lindur në Fieri ne vitin 1995, sot 23 vjec eshte autori i vrasjes qe tronditi kryeqytetin kete te diele. Prane Fakultetit te Mjekesise,...

BE ul TVSH-në për biznesin e vogël, qeveria shqiptare e rriti dy javë më...

Bashkimi Europian ka lehtësuar barrën e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar për biznesin e vogël duke ulur normën, por edhe duke thjeshtuar procedurat. Përmes një...

Zbardhen përgjimet: Ja kush e vrau politikanin serb në Kosovë

Pak orë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, bashkëpunëtorët e tij dhe politikanë serbë në Kosovë dhe Beograd përjashtonin opsionin që prapa vrasjes qëndrojnë shqiptarët....

Drejtorit i BERZH: Sfida për Shqipërinë fillon në 2019-n…

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) pret një rritje prej 4% në 2018, në sajë të projekteve të TAP dhe Devollit, si dhe...

Ja kush do të drejtojë partinë LIBRA deri ne nje moment tjeter

Një ditë pas dhënie së dorëheqjes nga drejtimi i LIBRA-s dhe largimit nga politika të Ben Blushit, është ri mbledhur struktura e kësaj force...