Home KRYESORE Ja kush është i riu nga Fieri që vrau 21-vjeçaren

Ja kush është i riu nga Fieri që vrau 21-vjeçaren

Aldison Belulaj, lindur në Fieri ne vitin 1995, sot 23 vjec eshte autori i vrasjes qe tronditi kryeqytetin kete te diele.

Prane Fakultetit te Mjekesise, ai ndali ne rruge vajzen qe dashuronte, e cila e kishte refuzuar kerkesen e tij per lidhje, dhe dyshohet qe pas nje grindje ka nxjerre armen dhe ka qelluar ndaj 21 vjecares Ariela Murati, e cila nderroi jete ne spital.

Me pas me po te njejten arme, ne vendngjarje, i riu qelloi edhe veten me plumb ne goje, por duke mbetur i plagosur rende dhe tani ndodhet ne gjendje kritike ne reanimacionin e spitalit.

Nga nje kerkim ne profilin social Facebook, mesa duket pelqen qe shkurt ti therrasin Aldo.

Ai se fundmi duket qe kishte filluar edhe pune infermier./360grade.al

14333224_554958594714266_5092182354582504995_n14322191_557159674494158_775511142745333169_n14581327_564005077142951_522726466101761902_n14639788_579099182300207_2883389185451108386_n15326355_595258220684303_9136049641163683443_n15400549_596194060590719_9169718989470799332_n

Share: