Home 2018 April 3

Daily Archives: 3 April, 2018

VIDEO/ Kukësi ende nën shtetrrethim

Duket se Kukësi po përjeton ditë të tensionuara pas protestës së të shtunës së javës së kaluar në Kalimash. Raportohet se prej asaj dite...

Reagon fort Fetullah Gulen për arrestimet dhe deportimet nga Kosova

Udhëheqësi i organizatës FETO, të konsideruar terroriste nga Ankaraja zyrtare, kleriku Fethullah Gulen ka komentuar për herë të parë këtë të martë arrestimin dhe...

Zjarri në Kukës nuk u ndez për 5 euro

Qeveria po jep shenja të qarta se nuk do ta kuptojë fare atë që ndodhi disa ditë më parë në Kukës. Në njërën anë,...

Sherr në PD/ Gent Strazimiri dhe Xhelal Mziu grushta njëri-tjetrit

Në takimin organizativ mes deputetëve dhe kryetarëve të degëve të PD në Tiranë, për protestën që do të zhvillohet në akset kryesore të vendit...

Nesër ora 10 jepet vendimi. Në Kukës apo Tiranë? Priten grumbullime masive

Burime nga gjykata e Kukësit tregojnë se nesër në ora 10.00 në këtë gjykatë pritet të mbërrijnë të arrestuarit e ditës së shtunë për...

22 euro taksë në ditë, historia e një protestuesi në Rrugën e Kombit

Një nga të arrestuarit e protestës së 31 marsit në Kalimash është edhe Lefter Rexhmati. Familja e tij ka 5 vjet që jeton në...

Vasili: Kryeministri të ikë , prokuroria të fillojë ndjekjen penale…

Kryeministri te ike,prokuroria te filloje ndjekjen penale pasi shkeli kushtetuten per taksen e rruges. Kushtetuta e shqiperise eshte e qarte si drita e diellit.Ja cthote...

Gjykata lë në fuqi lejën për 5 pallatet te Diga, reagon Veliaj

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për të lënë në fuqi lejen për ndërtimin e pallatëve në Digën e Liqenit Artificial, ka reaguar edhe...

Helmimi i agjentit rus, bëhet një zbulim i pabesueshëm. Në llogarinë bankare të vajzës...

Yulia Skripal u helmua vetëm disa ditë pas hyrjes në një “llogari sekrete bankare” në të cilën gjendeshin rreth 200,000 dollarë, të ardhura nga...

Arrestimi i 6 gylenistëve në Kosovë, Reagon BE dhe ja cfare thote:

Bashkimi Evropian ka reaguar pas arrestimit të gjashtë shtetasve turq në Kosovë dhe për dëbimin e tyre të mëpasshëm në Turqi, ku ata akuzohen...