Home 2018 April 19

Daily Archives: 19 April, 2018

Manuali i nomadit …. Nga Natan Zach

Përktheu: Elona Caslli Mos harro ta mbyllësh dirtaren, para se të dalësh. Mos harro ta mbyllësh derën me çelës. Mos harro ta puthësh gruan tënde në buzë...

Britania në alarm, lëvizja e fundit e Putinit ngjall frikë:

Rusia e vë Britanine e Madhe ne gjendje alerti. Kambanat e alarmit bien pasi Rusia ka vendosur te dergoje një luftanije te ngarkuar me...

Mesazh për Europen nga jetimët e saj ! Nga Leonora Laçi

Dikush duhet t’ia thotë Europës në sy... Mesazhet e shqiptarëve drejtuar Europes janë si ato letrat në shishe që hidhen në detin e pafund, ku...

Shqipëria gati të ekstradojë gylenistët për interes të Erdogan?!

Ambasadori turk në Tiranë deklaroi se mes Shqipërisë dhe Turqisë vijojnë bisedimet për ekstradimin e përsonave të lidhur me Fetullah Gulen dhe se këto...

Rama përkrah Mogherinit në takimin e kryeministrave të Rajonit

Pas prezantimit të progres-raportit të Komisionit Europian për vendet e Ballkanit Perëndimor, Shefja për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini ka bërë bashkë në Shkup...

“Një grua duhet të zbresë në Mars”

Njeriu i parë që udhëtoi në hapësirë ishte mashkull, e po ashtu edhe 12 të tjerët që ecën në Hënë. Gjërat duhet të ndryshojnë...

Horoskopi ditor, e enjte 19 prill 2018

Dashi Shqyrtoni me vëmendje marrëdhënien tuaj në çift, por mbani nervat të qëndrueshme. Disa shqetësime në dashuri do t’ju bëjnë të mendoni, të përpiqeni të...