Home KRYESORE Kastriot Islami Edi Rames, Hap kutitë…

Kastriot Islami Edi Rames, Hap kutitë…

Deputeti i PD-se Kastriot Islami dhe nderkohe ish drejtues i larte i PS-se, shkruan ne një status te tij ne Facebook, “Hap Kutite dhe Turperohu….Media mos genjeni: “Rama s’ka fituar, ka grabitur…” – duke i kujtuar kështu periudhën e opozitës “Rama” me hapjen e kutive elektorale te cilat turbulluan edhe faktorin ndërkombëtare ne ate periudhe… Ja si e vazhdon statusin Islami:

“Te gjithe e dine qe Rama e manipuloi referendumin. Te gjithe. Edhe ato pak qe votuan PRO, edhe ata me shume qe votuan KUNDËR, por edhe shumica e madhe qe BOJKOTOI. Te gjithe e dine, e kane pare me sytë e tyre… Dhe Rama e di kete. Nuk shpeton dot nga kjo. Ra ne kurth. U fut ne kuti. Mediokër, injorant, demode, deshtak, mashtrues, i paafte. Tani duhet nxjerre nga kutia, si hajdut votash, si mashtrues zgjedhjesh, i turpëruar, i menderosur…”

Share: