Home KRYESORE Vlorë, PD: Kokëdhima shkatërron detin për sarajet e tij

Vlorë, PD: Kokëdhima shkatërron detin për sarajet e tij

Partia Demokratie e Vlorës ka denocuar nga Qeparoi, ato që i cilësoi punime të paligjshme që po zhvillohen në bregdet nga Koço Kokëdhima.

Kryetari i PD-së së Vlorës, Moisi Meminaj u shpreh se ky ndërtim mishëron qeverisjen e Edi Ramës dhe Koço Kokëdhimës, ku qytetarët e thjeshtë futen në burg për vendosjen e një tjegulle, ndërsa Koço prish ekosistemin për interesat e veta.

Më herët, anëtarë të Partisë Demokratike në Himarë, fshin disa parrulla të mbetura që nga sistemi komunist, por që sipas tyre janë restauruara nga qeveria në fshatin Kudhës./ Top Channel

Share: