Home KRYESORE PSIQIKA E PAQENDRUESHME E QEVERISJES

PSIQIKA E PAQENDRUESHME E QEVERISJES

Nga Andi Bejtja

Nuk ndodh ne asnje vend ne bote qe ne harkun kohor te dy vjeteve nje qeveri te nxjerre dy vendime qe ne thelb kundershtojne njeri tjetrin.

Kjo ndodhi me blerjet on line. Ne maj te vitit 2014 me vendim qeverie rritet kufiri takses se blerjeve on line (shikoni vendimin qe kam postuar) dhe dy vjet me vone ulet gati 8 fish mbi 22 euro takse 20-35 perqind, per dhuratat 45 euro.

Diktature ekonomike, klientelizem, paaftesi, mungese vizioni….shtoni cfar te doni po prape Ju e hengret.

Rrofte reforma ne drejtesi pa le ta hame, mjafton te arrestohen nja dy veta dhe as ceshtje pronash do zgjidhen, do paguani takse rruge shtese edhe pse e paguani te nafta, on line nuk do bleni dot as nje buqete me lule….

O burra vrap te Gabi…O me fal Gabi se mos vene dhe takse per rrobat e perdorura…!

Share: