Home KRYESORE Shikoni LIVE Berlinin në alarm/ Kamioni përplas turmën

Shikoni LIVE Berlinin në alarm/ Kamioni përplas turmën

Përsëritet atentati terrorist i Nisës. Një kamion është përplasur me një treg krishtlindjesh në Berlin. Mediat vendase shkruajnë për 9 vrarë dhe 50 të plagosur.

Këtë e konfirmoi edhe një zëdhënës i policisë. Kamioni ka hyrë mësipërmes turmës derisa ka ndaluar në një prej dyqaneve të krishtlindjeve.

Agjencia DPA shkruan se dyshimet e para bëjnë fjalë për një atentat të ngjashëm si ai Nisës në Francë ku u vranë mbi 80 persona.

Video:

Add new comment

Share: