Home KRYESORE Zbulohet e fshehta e kamionit te masakres ne Berlin

Zbulohet e fshehta e kamionit te masakres ne Berlin

Detajet e sulmit ne Berlin/

Kamioni që u përplas me turmën në tregun e Krishtlindjeve në Berlin, erdhi nga kryeqyteti i Hungarisë, Budapesti.

Kështu raporton “Berliner Morgenpost”, duke thënë se kamioni kishte targa polake, por kishte ardhur në Berlin nga Budapesti.

Policia gjermane ka konfirmuar se të paktën 9 persona kanë vdekur dhe mbi 50 të tjerë janë lënduar.

Share: