Home KRYESORE Përditësim 60%/ PD ngrihet në 44 mandate, PS ulet në 73

Përditësim 60%/ PD ngrihet në 44 mandate, PS ulet në 73

Partia Demokratike numëron 44 mandate deri më tani. Partia Socialiste është ulur në 73 mandate. Kjo pasi, PD u ngrit në kuotën e 5 mandateve në Shkodër, ndërsa PS u ul në 4. LSI numëron 18 mandate në rang vendi, PDIU 4 dhe PSD 1.

Deri tani janë numëruar rreth 60% e kutive në rang kombëtar.

Share: