Home KRYESORE PD kërkesë Kuvendit: Të ngrihet komision për reformën zgjedhore

PD kërkesë Kuvendit: Të ngrihet komision për reformën zgjedhore

Partia Demokratike do të depozitojë ditën e hënë në Kuvend kërkesën për ngritjen e komisionit parlamentar ad hoc për reformën zgjedhore.

Ky vendim është marrë ditën e dotme nga kryesia e grupit parlamentar të kësaj partie dhe pas paraljmerit te Lulzim Bashes ne emisionin Opinion.

Në fokus të këtij komisioni do të jenë dy pika kryesore: problematikat e zgjedhjeve që kanë të bëjnë me shitblerjen dhe manipulimin e votës, ndërsa e dyta, me votimin elektronik.

E djathta i ka cilësuar zgjedhjet e 25 qershorit si zgjedhje ku u ble vota me paratë e drogës dhe të krimit.

Share: