Home KRYESORE Saimir Tahirit i bllokohet pasaporta

Saimir Tahirit i bllokohet pasaporta

Burime konfidenciale thanë për Lapsi.al se nga dje Saimir Tahirit i është bllokuar pasaporta për shkak të hetimeve mbi bandën e Habilajve dhe dyshimet për përfshirjen e tij në trafikun ndërkombëtar të drogës. Po ashtu, Saimir Tahiri mësohet se mbahet nën vëzhgim nga agjentë të Shërbimit Informativ Shtetëror për të parandaluar ndonjë tentativë arratisjeje të ish Ministrit të Brendshëm jashtë vendit. Mbajtja e tij nën vëzhgim është kërkuar edhe nga agjensitë e huaja partnere, që e shohin si një prej personave kyç në trafikun ndërkombëtar të drogës./Lapsi.al

Share: