Home KRYESORE Ikën opozita, në foltore del Rama: Basha e Berisha garë me m’rrotulla

Ikën opozita, në foltore del Rama: Basha e Berisha garë me m’rrotulla

Ka rinisur seanca plenare dhe me rikthimin e deputetëve e ministrave të mazhorancës në sallë, ndersa është larguar opozita.

Edi Rama e mori fjalën direkt pas situatës së pazakontë që u krijua në parlament, duke thënë se “lideri aktual (Basha) dhe lideri historik (Berisha) ishin në garë se cili me m’rrokullat e veta (telefonat celulare qe tramsetojne live ne Facebook) se kush hedh më shumë baltë duke transmetuar live në facebook.

Më pas Rama ka nisur me shpjegimin e pozicionit të ministrit të Brendshëm, të cilin opozita e akuzon se është i përfshirë dhe i dënuar në trafik droge duke trasmetuar nepemrjet ERTV live po ne Facebook…

Share: