Home KRYESORE Sugjerimet e Shijes: Biskota me Fara Lulediellit

Sugjerimet e Shijes: Biskota me Fara Lulediellit

Për të përgatitur këto biskota ne kemi nevojë për:

150 g miell pasticerie “Tandoi”
4 lugë kafeje me sheqer,
350 g fara luledielli
1 mandarinë
Përgatitja:

Miellin e përziejmë me sheqerin dhe farat e lulediellit, duke lënë mënjanë një pjesë të vogël. Shtojmë pak sodë në brumë, lëngun e mandarinës dhe pak ujë. E punojmë brumin dhe e hapim me një okllai, i japim forma të vogla dhe në secilën prej tyre vendosim disa farë luledielli.

Piqen në 180° për 10 minuta
Të lehta dhe të shijshme.

Përbërësit për përgatitjen e kësaj recete i gjeni tek dyqanet e rrjetit Neranxi.

Share: