Home KRYESORE Dy shqiptarë arratisen nga burgu grek

Dy shqiptarë arratisen nga burgu grek

Dy shqiptarë janë arratisur nga burgu grek i Kasandrës. Mësohet se një prej të arratisurve kishte dalë me leje dhe nuk ishte kthyer më.

Sipas autoriteteve helene, 34-vjeçari që kishte marrë leje ishte i dënuar me 10 vjet burg. Ndërkaq, shqiptari tjetër nuk u paraqit në numërimin e përditshëm.

Ndërkohë, policia greke ka  ndërmarrë një operacion masiv për gjetjen dhe arrestimin e dy shqiptarëve të arratisur./ Opinion.al E.Xh.

Share: