Home KRYESORE Lëkundje tërmeti në vend, ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti në vend, ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.6 dhe me thellësi 4 km ka goditur vendin tonë.

Sipas EMSC epiqendra ishte në Korcë, ndërsa deri tani nuk raportohet për të lënduar apo për dëme materiale.

Në juglindje të Shqipërisë, lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar edhe mëngjesin e sotëm .

Qendra Evropiane e Sizmologjisë raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 dhe epiqendër 7 kilometra në veri të Korçës./Opinion.al

Share: