Home KRYESORE 140 deputetët e rinj të Kuvendit

140 deputetët e rinj të Kuvendit

Kur kanë mbetur vetëm 45 kuti për numërimin e votave preferenciale dhe shanset janë pothuajse zero që të sjellin ndryshime në listën e deputetëve fitues në qarkun e Tiranës, Abcnews.al ju sjell më poshtë emrat e 140 deputetëve të rinj të Kuvendit të Shqipërisë që doli nga zgjedhjet e 25 prillit. PS fitoi 74 mandate, PD 59, LSI 4 dhe PSD 3 mandate. Listën e kryetarëve e theu Fatmir Xhafaj dhe Ornaldo Rakipi nga PS në Tiranë duke zbritur Bushatin dhe Yllin (Pandeli Majkos i duhen edhe rreth 1400 vota ne kutitë e mbetura), ndërsa nga PD, Boçi në Elbasan.

140 deputetët e rinj të Kuvendit

Qarku Berat

PD 2 mandate

Tomor Alizoti

Kasëm Mahmutaj

PS 5 mandate

Hatixhe Konomi

Bardhyl Kollçaku

Fadil Nasufi

Nasip Naço        

Blendi Klosi

Qarku Dibër

PD 3 mandate

Xhelal Mziu        

Kreshnik çollaku

Dhurata Tyli(çupi)

PS 2 mandate

Lavdrim Krrashi

Aurora Mara

Qarku Durrës

PD 6 mandate

Edi Paloka          

Agron Duka        

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi               

Ferdinant Xhaferaj         

Andia Ulliri

PS 8 mandate

Milva Ekonomi 

Alban Xhelili      

Jurgis çyrbja

Klodiana Spahiu

Ilir Ndraxhi         

Rrahman Rraja

Lefter Koka        

Edi Rama (Nëse pranon mandatin në Vlorë në Durrës futet Ana Dhamo)

Qarku Elbasan

PD 6 mandate

Gazment Bardhi               

Flutura Açka      

Lefter Gështenja

Dashnor Sula

Luçiano Boçi

Zheni Gjergji

PS 8 mandate

Evis Kushi           

Klevis Xhoxhi     

Besion Ajazi

Dasantila Tahiraj              

Saimir Hasalla   

Florenc Spaho

Luan Duzha        

Taulant Balla

Qarku Fier

LSI 1 mandat

Monika Kryemadhi (nëse pranon mandatin në Tiranë, futet Kejdi Mehmetaj)

PD 6 mandate

Enkelejd Alibeaj

Eralda Bano(Tase)

Saimir Korreshi

Luan Baçi            

Nustret Avdulla

Ilda Dhori

PS 9 mandate

Erion Braçe

Petro Koçi

Lindita Buxheli 

Baftjar Zeqaj     

Antoneta Dhima              

Bujar çela           

Ismet Beqiraj    

Tatiana Piro

Gramoz Ruçi

Qarku Gjirokastër

PD 1 mandat

Tritan Shehu

PS 3 mandate

Mirela Kumbaro

Laert Duraj         

Bledar Çuçi

Qarku Kukës

PD 2 mandate

Flamur Hoxha

Isuf Çelaj

PS 1 mandat

Gerta Duraku    

Qarku Lezhë

PD 4 mandate

Mark Marku

Agron Gjekmarkaj          

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

PS 3 mandate

Lindita Nikolla

Eduard Ndreca 

Shpresa Marnoj

Qarku Shkodër

PSD 2 mandate

Gledis çeliku

Meri Markiçi

LSI 1 mandat

Agron Çela         

PD 5 mandate

Helidon Bushati

Emilja Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Bardeli     

Zef Hila

PS 3 mandate

Edona Bilali        

Paulin Sterkaj   

Benet Beci

Qarku Vlorë

PD 4 mandate

Bujar Leskaj       

Ina Zhupa           

Fation Veizaj     

Arbi Agalliu

PS 8 mandate

Pranvera Resulaj             

Anduel Tahiraj  

Vullnet Sinaj      

Anila Denaj        

Niko Kuri             

Ilir Metaj            

Damian Gjiknuri       

Edi Rama (nëse pranon mandatin në Durrës, këtu futet Teuta Ramaj)

Qarku Tiranë-Numëruar 1198 / 1243 QV total

PSD 1 mandat

Gertjan Deda    

LSI 2 mandate

Monika Kryemadhi (Nëse pranon mandatin në Fier, këtu futet Petrit Vasili)

Erisa Xhixho

PD 15 mandate

Lulzim Basha     

Jorida Tabaku   

Alfred Rushaj    

Albana Vokshi  

Sali Berisha        

Agron Shehaj    

Fatmir Mediu    

Grida Duma       

Shpëtim Idrizi    

Belind Këlliçi      

Vangjel Dule      

Mesila Doda

Dashamir Shehi

Flamur Noka     

Orjola Pampuri

PS 18 mandate

Luljeta Bozo       

Najada çomo     

Ornaldo Rakipi  

Ogerta Manastirliu

Arben Ahmetaj

Ulsi Manja          

Etilda Gjonaj     

Arben Pëllumbi

Elisa Spiropali    

Belinda Balluku

Toni Gogu          

Etjen Xhafaj       

Ermonela Valikaj

Xhemal Qefalia 

Fatmir Xhafaj    

Klotilda Bushka

Alqi Bllako

Eduard Shalsi

Qarku Korçë

PD-5 mandate

Edmond Spaho

Sorina Koti         

Ervin Salianji      

Bledjon Nallbati

Seladin Jakupllari

PS-6 mandate

Enslemvera Zake             

Blerina Gjylameti            

Ilirian Pendavinji

Ilir Topi

Olta Xhaçka       

Niko Peleshi

db/ Abcnews.al

Share: