Home Gjeo-Ekonomia Presidenti i Iranit: Nuk e mbështesim luftën në Ukrainë dhe askund në...

Presidenti i Iranit: Nuk e mbështesim luftën në Ukrainë dhe askund në botë

Raisi ka thënë se Irani nuk e mbështet luftën në Ukrainë dhe do të mbështesë iniciativat e armëpushimit dhe masat diplomatike për t’i dhënë fund konfliktit.

“Pozicioni ynë i paqartë si Republikë Islamike: Ne nuk qëndrojmë dhe nuk mbështesim asnjë luftë askund, as në Evropë e as askund”, tha ai, shkruan Al Jazeera.

Irani është akuzuar se i ka ofruar Rusisë dronë për t’i përdorur në Ukrainë.

360grade.al

Share: