Home KRYESORE Pas shkarkimit si Ministre e Bujqësisë, zbulohet pozicioni i ri i punës...

Pas shkarkimit si Ministre e Bujqësisë, zbulohet pozicioni i ri i punës i Frida Krifcës

Ish-ministrja e Bujqësisë Frida Krifca duket se është angazhuar sërish me një detyrë të rëndësishme pasi u largua nga posti që e mbajti për disa vite.

Burime konfirmojnë për BalkanWeb se ajo tashmë është sistemuar me një zyrë të ngjashme me ato që kanë këshilltarët e kryeministrit në katin e tretë të kryeministrisë.

Megjithatë burimet nuk e specifikuan se çfarë pozicioni ka aktualisht ish ministrja e kabinetit Rama. Vitet e fundit ajo shërbeu fillimisht si drejtoreshë e AZHBR dhe ministre e bujqësisë, pozicion të cilin e la pasi në media u publikua skandali i shpërdorimit të fondeve të BE për bujqësinë.

Për këtë të fundit Frida Krifca po hetohet nga OLAF, zyra e posaçme e BE për korrupsionin dhe njëkohësisht çështja e saj është në dosjet aktuale të prokurorëve të SPAK.

360grade.al

Share: