Home KRYESORE Kongresi i PS në 8 Dhjetor, Rama i përgjigjet pyetjes për ndryshime...

Kongresi i PS në 8 Dhjetor, Rama i përgjigjet pyetjes për ndryshime në qeveri

Kryeministri Edi Rama ka folur mbrëmjen e sotme në lidhje me Kongresin e Partisë Socialiste në 8 Dhjetor. Rama në A2 CNN ka mohuar zërat për zgjedhje të parakohshme dhe nga ana tjetër ka theksuar se do të përgatiten për zgjedhjet e ardhshme.

Ai ka thënë se nuk do të ketë ndryshime në qeveri në kongres.
PS fiton për shumë arsye dhe fiton sepse është gjithmonë disa hapa përpara gjithë të tjerëve dhe është gjithmonë në përpjekje për të rikrijuar vetveten. Duke nxjerrë mësime nga çfarë erdhi nga zgjedhjet e mëparshme dhe Përgatitemi për zgjedhje të tjera. Jo të parakohshme, të tjera.”

360grade.al

Share: