KRYESORET

Flet aktorja e njohur: A ka pasur ngacmime seksuale në filmat...

Prej disa kohësh në botën e kinematografisë janë shtuar në masë akuzat për ngacmim seksual ndaj regjisorëve apo aktorëve të tjerë. Nga Amerika ky...

QASJE POLITIKE

Veliaj: Ikën nga puna çdo punonjës bashkie që nuk ka paguar...

Nga e hëna, në gjithë vendin do të nisë një fushatë ndërgjegjësimi për qytetarët mbi pagesën e faturave të prapambetura të ujit të pijshëm,...

QASJE NDAJ PALIGJSHMERISE

Berisha nxjerr denoncimin: Shefi i krimit në Korçë është ortak i...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut mesazhin e qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon faktin se shefi i...

SPROVA LETRARE

Usta Thanasi dhe beu Thanas Gjoka!

Nga Skender Laurasi Usta Thanasi dhe beu Thanas Gjoka atë mot shkoi të piqet me të shumtit e shekullit të tij. Me sytë e mendjes...

POEZI

ORGAZMA E LARTË…

Une do behem une!

Parabola e të verbërve

LAJMET E FUNDIT

APPROCCIO ITALO ALBANESE

ME TE RENDESISHMET

QASJE POLITIKE

QASJE SATIRE

HISTORIA IME