Home 2015 October 13

Daily Archives: 13 October, 2015

Lirimi i Fullanit një tallje për gjithë ata qe punojnë me nder!

Nga Dritan Hila Ardian Fullani u lirua! Te mbetesh pa fjale... Nje histori qe te le pa fryme. Nje rast tipik qe te le pa...

Atje…

Nga Përparim Kabo Shiu i hollë binte duke kënduar Aroma e ullinjëve ishte mbi lëkurët tona fajtore Zëra mëkatarë takoja në ajër si zogjtë e largët Mes udhës së verbërisë...

Njeriu qe kam adhuruar!

Nga Artur Nura Në jetën time kam adhuruar vetëm një njeri. Sigurisht, adhurimi është një dimension superlativ respekti që njeriu përgjithësisht ja ka atribuar Zotit!...

DOSJET KRIMINALE TË TIRANËS, JANË EDHE DOSJET E PRISHTINËS…

Xhejlane Kaçiu Dosjet kriminale të Tiranës, janë edhe dosjet e Prishtinës… Disa mendime rreth romanit të Rezart Palluqit, 193 kafazet. 193 kafazet, një roman me gjuhë...

Aristir Lumezi ironizon heshtjen e politikes për Fullanin

Pas marrjes se pafajesise, Ish-Guvernatori duhet te kthehet ne detyre, madje duhet t'i kerkojme falje qe ia nximë jetën, duke e izoluar ne shtëpi....

Armir Shkurti, për mbylljen e Agon Channel dhe Sonila Mecon

Po! Është e hidhur, është zhgënjyese, e trishtueshme... E kam provuar vet një vit më parë, kur u mbyll emisioni që ngrita me aq...

Plani Ahtisaarit mban lidhur Kosovën me Serbinë

Nga Enis Sulstarova Mbrojtësit e Zajednices po thonë se LVV nuk është e sinqerte ne kundërshtimin e marrëveshjes, sepse Zajednica është parashikuar ne Planin Ahtisari....

Parabola e të verbërve

Nga Dorian Koci Parabolën e të verbërve nuk mund ta ndalë askush. Udhëtimi i tyre i çuditshëm ka veçse një fund: Tokën e thatë. Më të zgjuarit, do kërkojnë krahë...

Indeksi i Qëndrueshmërisë së Shoqërisë Civile: Raporti për Shqipërinë 2014

Indeksi i Qëndrueshmërisë së Organizatave të Shoqërisë Civile për vitin 2014 për Evropën Qendrore dhe Lindore dhe Euroazisë tregon trajektore të ndryshme të zhvillimit...

Mos bën sikur nuk më njeh!

Nga Ajla Hajdari Më trembi macja mbi çati, më drodhi zemrën në çast, lëvizi bishtin disa herë dhe ktheu kokën ngadalë.   U ngjit në mur e pandehur sikur nuk e...