Home 2015 November 15

Daily Archives: 15 November, 2015

Për shpëtimin tonë nga krimi, presioni amerikan dhe europian duhet të vijojë.

Nga Spartak Ngjela Dy dite përpara Ambasadori Amerikan Donald Lu, i dha shqiptarëve një shtysë të re për Reformën në Drejtësi. Tani çeshtja e kësaj...

Syzet Burberry!

Nga Artur Nura Tashmë sytë e mi kishin nevoje për një vizitë mjeku dhe një palë syze të reja. Ime shoqe, për të më bërë...

Ka atentatore te tjere Parisi te pa kapur…?

Dy ditë pas atentateve të përgjakshme në Paris është gjetur një veturë e zezë e markës Seat. Këtë veturë atentatorët mendohet se e kanë...

BE nuk do rishikoje politikat e refugjateve pas sulmeve ne Paris…

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, ka deklaruar se BE nuk ka ndër mend të rishikojë apo ndryshojë politikat ndaj refugjatëve qe vijen nga...

Strasburgu: Shqipëria te paguaje 5.5 milionë pronareve…

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut me seli në Strasburg të Francës, mori një vendim të ri kundër Shqipërisë! Kete radhe gjykata ka...

Shqiptare, mjaft me me hipokrizinë tuaj!

Nga Klara Caushi Shqiptar, ma shpifni me hipokrizinë tuaj! Unë jam muslimane dhe ju nuk e prishni dot fenë time. Unë jam muslimane dhe nuk kam asnjë...

Kush duhet të shkojë në burg për këtë maskaradën e Ikonave?

Nga MENTOR KIKIA Kjo është një makinë policie, një furgon, që është ngarkuar me ikona, piktura e vepra te tjera të cmuara arti, duke i...

Solidare? Si te krishtere e myslimane do te arrijmë te kemi paqen!

Nga Dom. Gjergj Meta Pavaresisht te gjitha opinioneve qe qarkullojne si shprehje e lirise se mendimit dhe opinionit, sot pata detyre, qe me vjen nga...

Do ketë sulme te reja Parisi…!?

Kryeministri francez Manuel Valls ka paralajmëruar se Franca mund të bëhet objekt i sulmeve të tjera të militantëve islamikë dhe se ndaj duhet kujdes. Në...

Shpallen çmimet P.E.N Albania 2015- Mihal Luarasit i jepet “Çmimi i karrierës”

Në një atmosferë të ngrohtë dhe festive, por dhe të brishtë e pak gri lidhur mbi situatën e tragjedisë që ndodhi në Paris, midis...