Home 2015 November 20

Daily Archives: 20 November, 2015

Gadafi paralajmëroi Europen për terrorin!

Ish-diktatori libian Muhamar Gadafi, mesa duket e kishte ditur, ose te pakten marre me mend per shkak edhe te njohjes qe kishte per shoqerine...

Ismail Kadare godet ashpër qarqet Islamike në Kosovë!

Nga Flamur Maxhari Ismail Kadare, në librin e tij të fundit “Mëngjeset në kafe Rostand” godet ashpër disa teolog të Islamit në Kosovë të cilët...

Të gjithë te publikojnë fondet si ndërtimi…?

Nga Artur Nura Duke vazhduar analizën e mëparshëm te shkrimit "A jemi një demokraci, teokraci, autokraci, apo cfare jeni ne te vërtete?" sot dëshiroj te them...

10 batutat e javës nga Ilir Kulla!

Studiuesi Ilir Kulla vazhdon te sjelle zhvillimet me esenciale te javës nëpërmjet 10 batutash mjaft pikante te cilat pa dyshim pasqyrojnë here me sarkazëm,...

Mundesoni endrren e Sokol Olldashit…

Gazetari Basir Collaku i kenaqur nga kujtimi qe kane shume njerez per Sokol Olldashin e lexon kete zhvillim si nje reagim politik te qytetareve...

Haradinaj: ‘Ndaluni sa nuk është bërë vonë për Kosovën’”

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Policia në protestën e së mërkurës ishte në shërbim të pushtetit. Sipas Haradinajt,...

Spitali i Shkupit pa gjuhen shqipe…

Nga Artan Dika Duke dashur ta ndihmoj Zevendes Kryeministrin shqiptar Musa Xhaferin qe ta beje punën e tij me mire, po i tregoj se tabela...

Ramiqi: Më së pari jam mysliman, pastaj shqiptar…

Historia e mbijetesës shqiptare është dominuar nga besimi ne komb dhe pastaj ne Fe. Sipas shume studiuesish kjo zgjedhje inteligjente duhet te ketë qene...

Mposhtja e frikës se terrorit do të ishte fitorja jonë…

Nga Arsela Gjoni Sigurisht, sulmet e fundit terroriste në Paris, përpos parisieneve na gjetën të gjithëve të papërgatitur. Problemet e ndryshme si krizat botërore, ngrohja globale,...

Cfare fshihet pas gardhit kufitar të Maqedonisë?

Nga Selim Ibrahimi Maqedonia ,Serbia dhe shtetet përrreth me politikën e gardheve e minojnë endrrën evropiane duke e shfrytëzuar krizën e refugjatëve për të fituar...