Home 2015 December 1

Daily Archives: 1 December, 2015

SHBA dhe Kosova, Bashkurti: Pritshmëri e larte mbare popullore!

Nga Lisen Bashkurti Neser kryediplomati I ShBA, J. Kerri vjen ne Kosove. Jo si here te tjera, diplomati I shtetit me aleat te Kosoves nuk...

FLI, FLI SHQIPËRI KOSOVA ME DYSHTETËSI!

Nga Fadil Maloku 1.Decentralizimi dhe Asociacioni, po e ndan (tash edhe de jure!) në dysh (shqiptarofon dhe serbofon) Kosovën! Këtu s'ka asnjë mëdyshje! Mashtrohen gjithë...

Adoleshentet me ambicie që të bëhen dashnore burrash të martuar!

Nga Sadije Berisha Vajza adoleshente 19-vjeçare kanë “ambicie” të bëhen dashnore burrash të martuar me fëmijë dhe disa i nisin karrierat e tyre si “vajza...

VRASËSI I DOM MIKEL BELTOJËS DEKOROHET NGA QEVERIA QË PRITI PAPËN

Nga Kolec Traboini VRASËSI I DOM MIKEL BELTOJËS DEKOROHET NGA QEVERIA QË PRITI PAPËN Ku eshte Imzot Rrok Mirdita? Pse nuk reagon Kisha Katolike e cila...

Mesila Doda i pergjigjet Isa Mustafes!

Deputetje Mesila Doda ishte sot ne protesten modeste realizuar ne mbeshtetje te Albin Kurtit arrestuar nga policia e Kosoves pse nuk lejonte zhvillimin e...

Shqipëria, këshillë të sinqertë Kosovës: Mos u bëni si ne!

Nga Mentor Kikia Në përpjekje për të dhënë një mesazh politik për qetësimin e situatës në Kosovë, Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, gjatë vizitës në...

Themelimi dhe funksionimi i Gjykatës Speciale “fshihet” prapa krizës politike!?

Kriza politike e krijuar në Kosovë edhe mund ta ketë në vete tendencën për shtyrjen e themelimit dhe funksionalizimit të Gjykatës Speciale për krime...

Akuza ndaj Lulzim Bashes politike! Do te reagojnë Bamir Topi dhe Eduart Selami?

Nga Romeo Gurakuqi Kryetari i Bashkise se Tiranes, zoti Erjon Veliaj, sapo njoftoi se ka derguar per procedim penal paraardhesin e tij, qe eshte njekohesisht...

Mali i Zi në NATO dhe dominimi i kapitalit rus aty!

Nga Selim Ibrahimi NATO është e vendosur që Mali i Zi të bëhet pjesë e Aleancës. Sot dhe nesër diplomatë të lartë të vendeve anëtare...

Britania e Madhe përgatitet për lufte kundër shtetit islamik!

Pas votimit në parlament, Dhoma e Ulet, flota ajrore e Britanisë së Madhe ka nisur përgatitjet për të shkuar në bazën e saj në...