Home 2015 December 8

Daily Archives: 8 December, 2015

AKADEMIKËT DUHET T’I SHËRBEJNË POPULLIT, E JO PARTIVE POLITIKE!!!

Nga Fadil Maloku 1. Kujtojë që intelektuali i njëmendët, sikurse edhe në shoqëritë totalitare ashtu edhe në ato të tranzicionit, do të duhej të paktën...

Shteti që nuk investon për rrjetin arkivor, gjen para gjithmonë për “bunkere”…

Dy fjalë për bunkerin e ditëve tona, aq të filmuar e fotografuar ditën e sotme. Bunkeri është ndërtuar që të shërbejë si portë hyrëse në...

“Shiti pronat e tua, e jo Kosovën”.

Policia e Kosovës, sipas Levizjes Vetevendosje, duke cënuar rëndë lirinë e lëvizjes dhe të drejtën e protestës, arrestoi 3 aktivistë të VETËVENDOSJE!-s, si dhe...

Ne bejme përjashtim nga rregulli. Të anasjelltë nuk gjen dot!

Nga Luan Kurti Jam krenar për këtë popull! Është gjithë virtyte. Nuk di të ankohet kurrë dhe e përballon fatin me shpirt ndër dhëmbë! Ankohet...

Hapni shtëpitë publike që të mësojnë të protestojnë!

Nga Eljan Tanini Çuna, pak më shumë art me këto protestat e fundit! E doni pushtetin, por jo me mënyra të vjetra! Ka vend për...

BE: Protestat te shendetshme. Kthimi te dhuna i papranueshem.

"Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri ndoqi nga afër tubimin e organizuar nga partitë opozitare sot në Tiranë. E drejta e qytetarëve për të shprehur...

Ne Paris, imazhet që na vijnë nga Shqipëria janë mjerane.

Nga Luan Rama Imazhet që na vijnë nga Shqipëria janë mjerane. Madje shumë më keq. Konvulsionet e liderëve që kërkojne të vijnë në pushtet përmes...

Ja perse isha ne proteste dhe ajo cka vura re…

Nga Zirkon Disha Isha ne proteste, per te kundershtuar kete model arrogant qevrises.  Isha aty per t'ju bashkuar denoncimeve qe vete PD-ja ka bere nga...

S’pelqej shijet e imponuara te Rames, por s’votoj ministrin e 21 janarit…

Personalisht jam dakord me dhunen ndaj ndertesave te betonit, qe ne fund te fundit nuk jane institucione, por thjesht simbolike e arrogances se nje...

Koha per klase te re politike…

Blerte Kraja Eshte te qeshesh e te qash bashke: politikane super te pasur udheheqin turmat dhe "qajne" me facolete ne dore per popullin e varfer....