Home 2015 December 16

Daily Archives: 16 December, 2015

Komiteti i Kulteve: KMSH të dalë nga sektarizmi, të rrisë nivelin teologjik…!

“Komuniteti Mysliman Shqiptar është institucioni, që normalisht duhet t'i kontrollojë të gjitha objektet e veta të kultit dhe ne po përpiqemi ta ndihmojmë për...

(S)A KA TË DREJTË PD-JA TI PËRMENDË RAMËS KRIMET E TË ATIT..?!

Nga Nebil Çika Komunizmi dhe krimet e tij vazhdojnë te jenë debati i i nxehte e me i shpeshte politik edhe pse de jure kane...

DEKOROHET HETUESI FAHRI KRAJA! Ja si e mbyten shkodranin e pafajshëm INJAC BAQLI!

Nga Fritz RADOVANI Injac Baqli ka lé në Shkodër në vitin 1915. Ishte nëpunës në Bankën e Shtetit Shqiptar në Shkodër. Një burrë i madh...

Liri Lubonja: Kur Shyqi, xhelati i sistemit, zgjidhej deputet i Partisë Demokratike për Shkodrën!

Në frontin e përplasjeve mazhorancë-opozitë, është shtuar dhe një emër: Shyqyri Çoku, ish-hetuesi i të ndjerit At Zef Pllumi dhe i profesorit Sami Repishtit....

Pse arkeologët i rikthehen Butrintit?

Nga Gëzim Llojdia 1: Arkeologët e Seksionit Arkeologjisë të Departamentit të Historisë Kulturave Qytetërimeve të projektit Alma Mater, në vazhdimësi me hulumtimet e kaluara, ata kthehen...

KE: Nuk ka bisedime pa dënimin e korrupsionit dhe krimit!

Deklarata e miratuar nga Këshilli lavdëron Shqipërinë për progresin e deritanishëm por thekson se nga vendimi për dhënien e statusit të vendit kandidat vitin...

U promovua libri (Mos)zyrtarizimi i gjuhës shqipe në Republikën e Maqedonisë

U promovua dje në UET libri i Arsim Sinanit “(Mos)zyrtarizimi i gjuhës shqipe në Republikën e Maqedonis딝, botim i UET-Press. Një mesazh nga Tirana, kryeqendra...

Baba i dashur, kur te rritem do me quajnë “kurve” dhe fajtor do jesh...

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, një në tre femra përjetojnë dhunë fizike ose seksuale gjatë jetës së tyre ne bote! Për të nënvizuar rëndësinë...

Ne Shqipëri duhet te jesh budist!

Nga Ilirjan Blloshmi Sot ne mengjes fola me tim gjysh ne telefon. Heren e pare nuk ma hapi, pasi i rash perseri mu pergjigj. Po...

Ka rënë gongu amerikan! Mjere ai që s’e dëgjon e nuk dorëzohet…

Nga Spartak Ngjela Një erë e re po fryn në Shqipëri : politika amerikane po iu flet shqip shqiptarëve me Ambasadorin Lu. Shqip dhe drejtpërsëdrejti....