Home 2015 December 17

Daily Archives: 17 December, 2015

Papa aprovon Shenjterimin e Nene Terezes

Aprovimi i Papës per Shenjterimin e Nene Terezes ka ardhur në ditën e ditëlindjes së tij. Françesku ka miratuar këtë pasdite, të enjten me...

Hetuesi i komunizmit Shyqo po na rreh sërish!

Nga Mentor Kikia Parlamenti dhe tërë politika jonë është futur në një sherr të madh. Shkaku është se një hetuesi të komonumzit, Shyqyri Çoku, qeveria...

BE: Dekriminalizimi i rëndësishem. Dialogu konstruktiv domosdoshmëri.

Delegacioni i BE-së përshëndet fort vendimin e rëndësishëm dhe unanim të Parlamentit të Shqipërisë për miratimin e ligjit mbi të drejtën për t'u zgjedhur...

Bregu ne ABC: Zgjedhjet e parakohshme jo domosdoshmërish me qeveri teknike!

Deputetja dhe ish ministrja e integrimit Majlinda Bregu e ftuar e gazetares Mirela Milori ne ABC News tha se protestat do te jene te...

Ambasada USA: Dekriminalizimi fitore për qytetaret!

Ambasada e SHBA njofton nëpërmjet emajlit qe mirëpret vendimin e guximshëm të parlamentit shqiptar për miratimin e ligjit për dekriminalizimin. "Ky ligj është më...

Der Spiegel: Kosova një vend ne duar te Klaneve!

Kriza politike e cila ka pushtuar Kosovën është bërë pjesë e vëmendjes mbarë botërore dhe asaj gjermane ne vecanti. E përditshmja gjermane në një...

Kufizimi i mandateve te kryebashkiakeve merr 74 vota ne kuvend

Propozimi i Dhomes Zgjedhore ne kuvend PRO kufizimit te mandateve per kryebashkiaket ne Republiken e Shqiperise mori 74 vota ne favor te tij ndersa...

Zenel Hoxha takon ambasadorin e ri te Kosovës ne Tirane.

Zenel Hoxha, presidenti i Dhomës Britanike te Tregetise ne Tirana takoi sot ambasadorin e Republikës se Kosovës ne Tirane SH.T. Z .Ramiz Lladrovci, Biseda...

Ndalohen dashuritë por jo flirtet me kundërshtarin me kod!

Nga Luan Kurti Kush tha se gjyqtarët janë të korruptuar? Përderisa burgjet janë plot, do të thotë se janë me superrealizim. Të fusin edhe politikanët...

Nuk kalon propozimi per dekomunistizimin e shoqerise, amendamentet Doda-Idrizi

Me votat e mazhorances jane rezuar amendamentet e propzuara nga deputetja Mesila Doda dhe Shpetim Idrizi te cilet vijne ne politike nga radhet e...