Home 2015 December 20

Daily Archives: 20 December, 2015

Dhjetë hapa shumë urgjente përpara apokalipsit !

Nga Artan Fuga Pasi bëra shkrimin mbi shpërdorimet që vazhdojnë t'i bëhen ekonomisë shqiptare dhe forcës dhe energjisë të kombit, pati lexues dashamirës që m'u...

Universiteti i ri në Shkup per propagande!

Nga Sulejman Rushiti Unë e kuptoj entuziazmin e ithtarëve të BDI-së për lajmin e hapjes së Universitetit të ri në Shkup. Sigurisht që këtë e...

Librazhd, kërkohet shkarkimi i myftiut, dhente Zoti nuk qëndron politika ne mes…

Nga Artur Nura Ne kohe te tilla te vështira ne te cilat fete tradicionale ballafaqohen edhe me një organizim i cili pretendon ne artikulim te...

Lidereve te Kosoves per, MSA dhe Shengenin, Bashkurti:Mos garoni te deklaroni, por nxitoni te...

Nga Lisen Bashkurti Kosova po ben tete vjet pavaresi. Ne kete periudhe te shkurter populli kosoves eshte duke perjetuar nje periudhe post-traumatike plot sfida. Sfidat e...

Themelimi i Bibliotekes Kombetare nga Karl Gurakuqi

Sot, nga Kryeministri i Republikes se Shqiperise u perkujtue 95 vjetori i themelimit te Bibliotekes Kombetare. Publiku priste qe me kete rast te njoftohej...

Balloja e Ramës dhe vdekja e romes!

Nga Ilir Yzeiri Nuk ka asnjë lidhje mes darkës së Ramës me gazetaret femra dhe vdekjes e vogëlushes njëmuajshe rome nga i ftohti në këmbët...

VALBONA PERAJ: Ka shumë gjëra që nuk kam bërë!

Bisedoi Era Cela E bukur, elegante me sharm të veçantë, këngëtarja shkodrane Valbona Peraj rikthehet fuqishëm në tregun muzikor, duke bërë një bum të madh....

E Diele… Ne Katundin Bllok…

Nga Monika Spahivogli Njerezit flene deri ne ora 12 am/pm sot ne Katundin Bllok. Makinat jane neper garazhe. Dielli ndrit per qejfin e vet por, kush...

Linda Rama: Ka plot arsye për ta kritikuar këtë qeveri, por a ka alibi...

Ndryshe nga kater vitet e meparshme, ne darken e fundvitit me disa nga gazetaret, moderatoret dhe drejtueset e medias ne Shqiperi, Linda Rama bashke...

Shenasi Rama: Basha dhe Argita mbushën dosjet e luftëtarëve të UÇK, kush po e...

Intervistoi Adriatik Doci, Gazeta "Sot" Shenasi Rama: Basha dhe Argita mbushën dosjet e luftëtarëve të UÇK, kush po e nxit ndarjen Veri-Jug, pas dekriminalizimit vëllezërit...