Home 2015 December 21

Daily Archives: 21 December, 2015

Izraeli, Hebrejte dhe Muslimanet!

Nga Gazmend Aga Izraeli dhe hebrenjte jane teme tabu nder muslimanet e sotshem. Shteti i Izraelit si shtet, diskutohet dhe brenda komunitetit hebre, keshtu qe...

Pse eshte LDE shpresa sipas meje drejtuesi i saj?

Nga Arian Galdini Pse LDE eshte shpresa? Sepse eshte Parti plotesisht e re.  Eshte Parti e re sepse njerezit ne te jane te rinj. Eshte Parti e...

Dritan Hila kundër Adriatik Llalles!

Sipas diplomatit dhe opinionistit Dritan Hila, prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë Adriatik Llalla, ka thëne qe nuk ka nevoje per reforme ne drejtësi, gjë...

Ishin disa qindra sot ne proteste, në krahasim me disa dhjetra mijë të datës...

Nga Armir Shkurti Së pari, pak javë më parë u shpall se në FRPD janë anëtarësuar mbi 30 mijë të rinj. Vetëm në Tiranë u...

Kur papergjedhshmeria e politikes dhe korrupsioni godet femijet.

Nga Mirela Cela Jorgo Ne femijerine time mbaj mend shume mire ndjenjat qe perjetoja kur vinte Viti i Ri. Kartolina qe shkruaja , shirita me...

Lulzim Basha drejt pushtetit me “KOP”-in e tij të të rinjve…?

Nga Artur Nura Duket se politikani Lulzim Basha ka gjetur menyren me te mire te mundshme te forcoje figurën e tij politike, autoritetin e tij...

KLSH: Vjedhjen e BSH-së, Banka duhet të rikuperojë paratë, jo ta paguaje populli!

Kontrolli i Lartë i Shtetit është përplasur me Bankën e Shqipërisë duke i kërkuar asaj të anulojë vendimin që ia ngarkon koston e vjedhjes...

Universiteti “Nene Tereza” ne Shkup lajm qe duhet festuar ketej e andej kufirit.

Nga Afrim Krasniqi Qeveria e Maqedonise ka vendosur te miratoje kerkesen e partnereve politike shqiptar per themelimin e nje universiteti shqiptar ne Shkup, i cili...

Anti-Komunizmi i Sali Berishës!

Nga Valentina Karanxha Mbas leximesh, shkrimesh krahasuese, “studime të sjelljes së përsëritur njerëzore”, (brënda kapacitetit tim), arrita të kuptoj disi anti-komunizmin e Berishes. Sinqerisht, për...

Tradhto Tradhtinë

Nga Elvis Hoxha Më të mirët t'i fusim në burg. Më të drejtët t'i ndëshkojmë. Më të varfërve t'u japim një vizë apo një armë,...