Home 2015 December 22

Daily Archives: 22 December, 2015

Njerëzimi sot ka shumë nevojë për Ty i Dërguari i Zotit!

Nga Skender Brucaj Një ndjesi e veçantë shpirtërore të jesh në Xhaminë e Profetit (a.s.), aty ku fjalët gjunjëzohen para ndjenjave. Në ato momente ke...

Berisha akuza per korrupsion Ermonela Felaj

Qytetari dixhital i ka shkruar ish-kryeministrit Berisha ku akuzon ministren Ermonela Felaj për marrjen e 70 mije eurove nga nje zyrtar vendor por dhe...

Z. Valiaj transporti urban duhet marre ne dore nga Bashkia

Nga Elvin Meka Kjo menyre organizmi i dhenies me koncesion te nje sherbimi te tille vital, sic eshte dhe sherbimi urban i kryeqytetit, eshte shantazh...

Muslimanet mbrojne te krishteret me trupat e tyre.

Strategjia e Islamisteve teterrorit është  ndërmerr një sulm, veço të krishterët, bëji shoshë me plumba. Por në pritën e Manderas kur i zunë rrugën...

Ti leme ç’dekorimet, vrima, etj, e t’i kthehemi realitetit me mirë?

Nga Valentina Karanxha Nga Lenka, tek dekorimet, ç'dekorimet, vrima, benzat mercedes, klubi milionerëve, çdo diskurs që i ofrohet publikut është arratisje nga realiteti. Katrahure politike-shoqërore...

Ligji i Dekriminalizimit një dështim i politikes shqiptare…

Nga Albert Gajo Padyshim miratimi i Ligjit te Dekriminalizimti te institucioneve kushtetuese eshte nje sukses i politikes shqitare, vecanerisht i opozites per luften koseguente qe...

Arrestohet Lavderim Muhaxheri…?

Agjentë të shërbimit sekret rus që janë të vendosur në Bosnje e Hercegovinë dhe Serbi, kanë kryer një aksion ku kanë arrestuar xhihadistin e...

ISIS-i serbëve: Bëhuni me ne kundër Evropës djallëzore!

Shteti Islamik ka ndryshuar qasjen në luftën kundër Perëndimit dhe paralelisht me kërcënimet në adresë të rreth 60 vendeve, në një video të publikuar...

Shqipëria është “shtatzënë” me revoltë te madhe. Pa “çezarian” nuk mund të lindë!

Nga Kreshnik Osmani Këto javët e fundit shqiptarët po ndjekin me kureshtje politike pasionante aksionin e opozitës për të rrëzuar Qeverinë. Atë që është edhe...

I dënuari, i diagnostikuar me kancer, ndërroi jetë në spitalin “Nënë Tereza”.

Nga Miranda Haxhia Artur Meçe nga Mbrostari i Fierit ishte dënuar me 5 vite heqje lirie për armëmbajtje pa leje. Gjendja e tij ishte përkeqësuar...