Home 2015 December 23

Daily Archives: 23 December, 2015

Blendi Fevziu i shkruan hapur Edi Rames

I nderuar zoti Kryeministër, Po ju drejtohem Ju, duke cituar një thënie të një politikani që ju nuk besoj se e vlerësoni shumë, por që...

ME PROFESIONISTE DHE E PAANSHMERI REFORMË NE DREJTËSISË DHE KUSHTETUTE

Nga Romeo Gurakuqi Ditë intensive dhe vendimtare për përmbylljen e parimeve të Reformës në Drejtësi, para së gjithash falë nismës dhe mbështetjes së Qeverisë së...

Vendimi i Kushtetueses ekuilibron ballance mes administrates dhe biznesit

Klodian Tomorri Pezullimi i ligjit famekeq te gjobave nga Gjykata Kushtetuese nuk eshte nje fitore vetem e biznesit, por e te gjitheve. Pervecse nje akt...

Rita Petro edhe ne proze ka mendim poetik.

Nga Rita Petro Ato që janë shkruar me shumicë në rrjetet sociale nuk janë kritika, por mllefe, mllefe të njerëzve të cilët u shfrytëzuan nga...

KOALICIONI I “ZAJEDNICËS” DUHET TË LARGOHET MENJËHERË

Levizja VeteVendosje, Nisma, AAK Opozita e bashkuar ka deklaruar dhe argumentuar se marrëveshja e 25 gushtit me Serbinë e nënshkruar nga Isa Mustafa dhe Aleksandër...

Gjykata Kushtetuese pezulloi zbatimin e ligjit “Për procedurat tatimore”

Gjykata Kushtetuese ka pezulluar zbatimin e ligjit “Për procedurat tatimore”, që parashikonte ashpërsim të gjobave për biznesin. Ligji në fjalë u kundërshtuar ashpër nga sipërmarja...

Na ka mbytur padituria, injoranca dhe seksopolitikakrimi.

Nga Artan Fuga Ne dhe kardashiani! Shoqëria shqiptare i ka thënë me kohë lamtumirë kulturës dhe librit, madje edhe arsimimit të vërtetë. Jepen diploma, por jo dije. Tregu...

Kjo është drejtësia e të pasurve dhe shteti i të varfërve!

Nga Mentor Kikia Kush tha se gjykatat shqiptare zvarrisin proceset? Ja, Ardian Fullanin e gjykuan dhe e shfajësuan fët e fët. Një seancë në shkallë...

Duke lexuar librin “C’urdhnon Kurani” të H. Vehbi Dibrës

Nga Besnik Mustafaj Jam shumë i nderuar që kam në dorë këtë libër dhe e kam lexuar më vëmendjen që meriton. Besoj se është rasti...

Fatos Lubonja analizon perseri pa kompromise

Fatos Lubonja ka bërë sot një artikull në gazetën Panorama ku ai shpjegon se si kryeministri Rama po përdor reformën në drejtësi dhe valën...