Home 2015 December 24

Daily Archives: 24 December, 2015

Shoqata e Bashkive pret Drejtorin Ekzekutiv të NALAS

Drejtorin Ekzekutiv të NALAS ( Rrjeti i Shoqatave të Autoriteteve Vendore në Europën Juglindore), z. Kelmend Zajazi vitoi Shoqaten e Bashkive te Shqiperide. Ne...

Erion Brace i shkruan hapur Blendi Fevziu

Nga Erjon Braçe Fol me mua, jo me partinë Une nuk e kam permendur asnjehere te vetme ne keto 72 ore Ate!! Asnjehere. Por mjafton qe une te...

Ne Prishtine, te krishtere, muslimane dhe politikane festojne Krishtlindjet

Me rastin e festës së Krishtlindjes, pjesëtarë të jetës politike në Kosovë dhe persona publike kanë uruar Ipshekvinë, shumë prej të cilëve moren pjesë...

Shqiptarëve u kanë humbur heronjtë

Nga Mentor Kikia Unë i përdor rrjetet sociale për të komunikuar dhe ndarë mendime e ide me njerëz të njohur e të panjohur. Dhe padyshim...

Deshtimi administrativ i Shpend Ahmetit

Dështimet në shpenzim të parasë i tregon edhe raporti nëntëmujor i Komunës së Prishtinës. “Investimet kapitale për 2015 te planifikuara 24 milionë e 268 mijë...

Vrima e Ritës, llozi i Petros

Nga Edison Ypi Jo çdo vrimë mund të llapi. Që Vrima të llapi duhet të jetë gojë. Që vrima të jetë gojë duhet të ketë...

Kujdesi ndaj klientit kthyer ne fodullëk ne zyrat e OSHEE!

Nga Dritan Hila Kjo eshte nje pike kujdesi ndaj klientit e OSSHE prane qendres Kristal. Por mos u genjeni nga emri. Aty vetem kujdes ndaj...

KUR LINDI KRISHTI NGJAU NJE SUPERNOVE

Nga GËZIM LLOJDIA Çfarë ishte ylli i Betlehemit një ngjarje natyrore apo qiellore ose vetëm një trillim? Apo ishte ajo çfarë shumë njerëz besnikë kanë besuar...

Drama e punësimit ndër të rinjtë!

Nga Gerina Mullai Shumë nga të njohurat e mia, mbledhur nëpër parukeri-ra, të kapardisura dhe të papuna flasin për cështjet e ditës dhe problemet e...

RAMIZ ALIA NË PALLATIN E BRIGATAVE ME STUDENTËT

Nga Mitro Cela 11 dhjetor 1990. E martë. Shkova në Qytetin e Studentëve. Rrugës mora vesh se ishte mbledhur Plenumi i KQ të Partisë. Kishte...