Home 2015 December 26

Daily Archives: 26 December, 2015

Donald Lu per shqiptaret si Wilson dhe Clinton

Nga Spartak Ngjela Dy kanë qenë amerikanët e mëdhenj që iu kanë dhënë shqiptarëve mundësinë e mbijetesës së tyre historike: dy presidentë të mëdhenj të...

Klea ne te falim, Reila ty jo !

Nga Lolita Sot pseudo mediat dhe portalet shqiptare ishin mbushur me nje pseudo apologji te nje te pseudo hidheruar/zemeruar. Konsistonte ne nje apologji simbolike ndaj Kleas...

Për Klean!

Nga Reila Bozdo Në prag Krishtlindje, një vajzë 20-vjecare vrau veten në Tiranë. Njoftimin e mora nga stafi i Fakultetit të Ekonomisë. Ishte studentja jonë...

Zgjidhja institucionale per skandalet me dekorata!

Nga Afrim Krasniqi "Një vend si Gjermania me mbi 80 milionë banorë jep zakonisht 20-30 dekorata zyrtare në vit, Shqipëria me 2.8 milionë banorë efektiv...

USAID akuza per ministrin Ilir Beqja

Agjencia e qeverisë amerikane, USAID, pak kohë më parë, ka publikuar një raport për Shqipërinë mbi asistencën që po jep në vendin tonë. Në...

Nga se ka frikë Ilir Meta?

Nga Andi Bushati Nëse kreu i kuvendit Ilir Meta është treguar kundërthënës ndaj reformës në drejtësi, herë duke vënë kushte për miratimin e saj dhe...

“Vesi” i burrit, Jam Pro Rita Petros!

Nga Flutura Acka Shumë miq më kërkuan këto ditë se përse nuk po thoja asnjë fjalë për debatin e fundit mbi letërsinë erotike në Shqipëri....

Bravo Serbia, 79 zyrtarë të lartë dhe ish ministra janë arrestuar!

Mediat Serbe bejne me dije se 79 zyrtarë të lartë dhe ish ministra të Serbisë janë arrestuar pasi ata kanë shkaktuar një dëm prej...

Te pengosh Hashim Thacin te behet president i Kosovës

Nga Lis Bukuroca Detyrë patriotike është edhe të pengohet zgjedhja e Hashim Thaçit kryetar i Kosovës. Me këtë do t'i jepej një mesazh i qartë:...

Pakurajoja mediatike e Blendi Fevziut

Nga Denis Dyrnjaja Lexova një opinion të Blendi Fevziut, ku i jepte të drejtë dhe mbështeste qëndrimet dhe deklaratat publike të Ambasadorit Amerikan, ndaj korrupsionit...