Home 2015 December 30

Daily Archives: 30 December, 2015

Déjà vu ne Kosove!

Nga Margarita Kadriu Ndërrimi i moteve, para një viti, nuk dallonte thuajse asgjë me këtë të sivjetmin. Atëherë shpresonim se do ta linim pas një...

ÇKA NA PRET NÊ VITIN 2016?

Nga Fadil Maloku 1.Kosova si shteti më ri në Evropë, pra një shtet “sui generis” i cili akoma është në proces të një vetëkërkimi, verifikimi...

LSI-së punëson ish-ministrin e PD-së, Ilir Rusmali!

Ish-ministri demokrat i Drejtësisë, Ilir Rusmali është rikthyer në fushën e  drejtësisë, por kësaj radhe jo më si një përfaqësues i demokratëve, por i...

E vendosa, do ta refuzoj ftesën e Ramës vitin tjetër!

Nga Mentor Kikia Unë jam ndër ata gazetarë që pata një ftesë nga kryeministri Rama për darkën e vitit të ri. As u gëzova që...

AK: Urimi per vitin e ri!

Ngrihet “Pema” e 365 mashtrimeve qeveritare 2015. Kreshnik Spahiu: 1) Edi Drama lideri gënjeshtrave në Ballkan, 2) 300 mijë vende pune … Ngrihet “Pema” e...

David Philips ka shkruar për angazhimin shtetëror të Turqisë brenda Kosovës.

David Philips, në një shkrim autorial në “Huffington Post”, ka shkruar për angazhimin shtetëror të Turqisë brenda Kosovës. Sipas tij, politika turke në Ballkan promovon...

Do hiqet taksa e dyfishte per komionistet shqiptar ne Itali

Kryeministri Edi Rama ne takimin e fundit me Median per 2015 nje fjalim te gjate i cili po vazhdon akoma beri me dije se...

Gardianet grek qe vranë Karelin shkojnë ne Gjyq…

Të hënën e ardhshme gjashtë oficerë të burgut grek te Nigrita do të dalin para gjykatës për ngjarjen e ndodhur në mars të vitit...

“Gazetari i majtë” !?

Nga Romeo Gurakuqi Një gazetar është perherë në shërbim të së vërtetës, punon në interes të publikut, drejtësisë shoqërore, në zbërthim të politikës së padrejtë...

Kanalet e zeza të politikës i janë vërsulur “armikut të jashtëm”, sidomos Lu-se dhe...

Nga Afrim Krasniqi Kur dy javë më parë ambasadori amerikan dhe delegacioni i BE-së në Tiranë ashpërsuan gjuhën publike kundër elitës së korruptuar në gjyqësor,...