Home 2016 February 1

Daily Archives: 1 February, 2016

BE dhe IDN certifikojnë me sondazh ate që e dimë të gjithë!

Nga Artur Nura Ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin në prezantimin e sondazhit publik "Besimi te Qeveria Shqipëri 2015" kryer nga Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim...

Marredheniet Kosove-Serbi, Me shume stanjacion sesa ngopje

Nga Lisen Bashkurti Lexova me kujdes nje analize te nje kolegu me pervoje dhe kulture diplomatike per marredheniet Kosove-Serbi. Konkluzioni kryesor i autorit ishte se...

Një libër për Erion Veliajn dhe debili Lubonja

Nga Koloreto Cukali U bë ca që botën perëndimore, pjesë e së cilës nuk jemi, e ka ngacmuar e bërë të dridhet një libër i...

Të zhveshësh artin – nga vetëcensura

Nga Erion Gjatolli Nuk po shuhet polemika e fundit që shkundi shtetin italian me rastin e vizitës së Presidentit të Iranit Hassah Rouhani në Romë,...

Opozita e Kosoves nuk ftohet ne Mëngjesin e Lutjeve ne Washington

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga Kosova nuk kanë ftuar deputetët e opozitës në Washington për të marrë pjesë në Lutjet e Mëngjesit (National...

Ben Blushi ben një krahasim tangencial te Hitlerit me Edi Ramen ne PS…

Deputeti socialist Ben Blushi ka deklaruar pas mbledhjes së grupit të Partisë Socialiste se nuk do të ketë asamble të PS-së, dhe se kryeministri...

Telegraph: Nje snajper po vret një nga një komandantet e ISIS

Gjatë javëve të shkuara, tre komandantë të Shtetit Islamik në qytetin libian Sirte, janë ekzekutuar nga një distancë e largët. Askush nuk e di se...

Tregu i makinave te reja ne Shqiperi

Nga Shpetim Luku Tregu i makinave të reja shënoi një rritje thuajse 25 për qind, krahasuar me një vit më parë. Ose e thënë ndryshe,...

ISIS tashme kercenon edhe ne shqip

Propaganda e shfrenuar e ISIS sa vjen e rritet duke ndërruar edhe gjuhë dhe kete here ka folur edhe shqip! Në rrjetet sociale xhihadistët kanë postuar...

Letër nga larg

Tregim nga Odise Plaku Djersët i lëpinin çdo pjesë të trupit. Binin dhe nuk dinin të ndalnin. Në kutinë e tij postare kishte gjetur një...