Home 2016 February 9

Daily Archives: 9 February, 2016

Armik

Nga Edison Ypi Cilësimin llahtarisës të pakonkurrueshëm me asnjë makabritet verbal, ekuivalent me vuajtjen e pafundme nëpër internime, burgosjen ose vdekjen, dukej sikur e kishin...

Nexhmije Hoxha gënjen!

Nga Kastriot Dervishi Nexhmija hodhi në treg helmin e saj të fundit. I shfrytëzoi edhe këto minuta apo orë të fundit për të na thënë...

Kabllogramet Amerikane per Damir Fazlliç dhe përplasja Basha-Topalli

Në një prej kabllogrameve sekrete të ambasadës amerikane në Tiranë për DASH flitet për marrëdhëniet brenda PD-së, sidomos ato të Lulzim Bashës me kolegët...

Sadna dhe Aleku

Nga Artan Fuga Po mirë po mirë edhe mua më pëlqente gjatë verës të shihja atë filmin me Sadnën me Alekun... Më pëlqente sidomos kur Aleku...

Alban Beshiri: Denoncova korrupsionin në Ambasadën Britanike. 15 mijë euro një vizë

Nga Basir Çollaku Alban Beshiri, është nga Tirana dhe jeton prej 17 vitesh në Londër. Është me pasaportë britanike, një qytetar anglez prej afro dy...

Ministri i qeverisë Rama ka në lidhje të fshehtë me këngëtaren…?

Politikanët shqiptarë çdo ditë e më shumë po lakohen nga femra këngëtare për lidhjet e tyre të fshehta. Tashmë duket se është kthyer në...

Në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”do hapet reparti i Mjeksise Interne

Petrit Vargu Jam shume i lumtur. Më në fund, pas një presioni të gjatë që filloi më 13 Janar 2014 deri dje 08 Shkurt 2016,...

DIPLOMATJA SEKSI…

Nga HABERET E MITROS ...Pasi gjetëm paratë, vendosëm të shkojmë në Kanada me një mikun tim bisesmen...Po më tej? Duhej shkuar në Romë për vizë…Një...

Zonja Doda, Basha dhe standardet!

Nga Luan Kurti Zonja Mesila Doda qenka shprehur me cinizëm për Bashën, se ky i ndriti standardet e veta në PD dhe tani po merret...

Ja çfarë raportonte Blushi për Ramën tek ambasada amerikane

Në kabllogramet e Ambasadës amerikane në Tiranë që rodhën nëpërmjet Wikileaks gjendet edhe një kabllogram i klasifikuar si material konfidencial që duhej deklasifikuar në...