Home 2016 April 5

Daily Archives: 5 April, 2016

Zgjedhjet dhe vota ne Univesitetin publik!

Nga Arlind Qori Sot në Universitetin e Tiranës punojnë rreth 750 pedagogë me kohë të plotë dhe studiojnë 40000 studentë. Sipas ligjit të ri të...

Pikat kryesore te projektit per Sheshin Skenderbej

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj prezantoi projektin e ri për sheshin Skërnderbej ne zemren urbanistike te kryeqytetit. Zbatimi i ketij projekti do të nisë në...

Kush nuk është i korruptuar në Shqipëri?

Nga Ilir Levonja Sot botën mbarë e ka përfshirë i ashtuqujtuari skandali i Parajasës Fiskale. Që ta themi shkoqur, fshehja e lekut. Ruajtja për një...

Ben Blushi: Nuk marr pjese ne referendumin e 9 prillit

Ben Blushi, një prej deputetëve socialist kritik ndaj kryetarit të PS dhe kryeministrit Edi Rama ka deklaruar sot se nuk do të marrë pjesë...

Off shore i Panamasë dhe On sherri i Tiranës!

Nga Ylli Dylgjeri Skandali i Panamasë po i lëviz themelet mbarë në vendet e përfshira në fshehjen e parave. Shtypi, politika, publiku të prekur nga...

Te akuzuarit per rekrutim Jihadistes rrezikojnë 152 vite burg

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi dënimin me 152 vjet burg në total për nëntë të pandehurit e akuzuar për rekrutimin e shqiptarëve në...

Beqiri: Trafikimi i kanabisit të konsiderohet vetëm kundërvajtje

Nga Sidorela Jança Javët e fundit janë raportuar shpesh në media raste të implikimit të të rinjve në operacionet e trafikimit të drogës. Përpos trafikimit...

Shkatërrimi në heshtje i objekteve të trashëgimisë ortodokse shqiptare

Nga Arben LLALLA Shkak për rikthimin e kësaj çështjeje tërësisht urgjente dhe mundësinë për të ridhënë alarmin mbi atë çfarë po u ndodh këtyre objekteve...

ISLANDA NGRIHET NË KËMBË PËR LARGIMIN E KRYEMINISTRIT

Islandezët kërkojnë largimin e kryeministrit Sigmundur David Gunnlaugsson, emri i të cili u publikua në skandalin e “Panama Papers”. Gunnlaugsson, i cili qeveris që prej...

Zbardhet misteri i vrasjes se A. Kurtit ne Bllok

Duket se sherri për divorcin dhe dhuna që 50-vjeçari A. Kurti, kishte ushtruar ndaj gruas së tij, eshte shkaku i vrasjes së mbrëmshme te...