Home 2016 April 8

Daily Archives: 8 April, 2016

Kjo është Rilindja e xhaketave të vjetra të kthyera mbrapsht.

Nga Petrit Vargu E tmerrshme! Ministri i Shëndetësisë dhe më lart se ai, bëjnë një konsultë të ngushtë me ata që e çbëjnë mjekësinë. Natyrisht janë...

Dëshmohet: Serbët nuk duan BE-në e as NATO-n, preferojnë Rusinë

Sipas një hulumtimi të bërë nga B92 del se 71.6 për qind e të anketuarve serb besojnë se Serbia nuk është mirë të hyje...

Napolon Zerva është shqiptar, sa është Aurel Plasari grek

Nga Enkel Demi Napolon Zerva është një nga figurat më të errëta në historinë moderne të Ballkanit. Pa dyshim që vepra e tij është krejt...

Arben Llalla per deklaratat e Plasarit dhe bashkëpunimit te Cameve me nazistet…

Studiuesi Aurel Plasari reagon kundër Shpëtimin Idrizit rreth Napolon Zervës se na qenka çam që ka bashkëpunuar me gjermanët. E vërteta është se Aurel Plasari...

‘New York Times’ per deklaratat e Edi Rames ndaj Trump

Pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama që Shqipëria rrezikon marrëdhëniet me Amerikën nëse Donald Trump do të zgjidhet Presidenti i SHBA, gazeta ‘New York...

Mimoza Hafizi i shkruan anëtareve te PS nga Facebook

Nga Mimoza Hafizi Të nderuar socialistë, Referendumi që ju kërkohet të dilni e të votoni nesër nuk zhvillohet për asnjë nga shqetësimet tuaja. As për një qeverisje...

Reagon Hiresia Merdani per deklaratat e Mirela Kumbaros

Nga Andon Merdani Nuk mund ta kuptoj dot kete shprehje te znj ministre ne lidhje me kishat ortodokse si objekte kulti: "Nga ana tjetër, unë mendoj...

Shiti virgjerine per te kryer studimet

Elizabeth Raine është vajza 27 vjeçare që vendosi ta shiste virgjinitetin për të paguar studimin e saj në fushën e mjeksisë, sic transmeton Gazeta...

PLASARI PËR SHPËTIM IDRIZIN: JA CILËT ÇAMË BASHKËPUNUAN ME NAZISTËT!

Dy ditë më parë kreu i PDIU-së replikoi me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati, për vizitën e tij në Greqi, pasi sipas tij, nuk...

Ju flet Tirana

Nga Edison Ypi Të dashur tiramsa, Ende nuk kemi vdekur. Ja ku jemi. Kemi me çfarë të krenohemi. Ja mozaiku i krimit, ja piramida e...