Home 2016 April 20

Daily Archives: 20 April, 2016

KEMI KISHA ,XHAMI DHE TEQE,POR NE THELB MBETEMI PAGAN…

Nga Gëzim Llojdia 1. Aty ka shekuj të tërë gati,nga mesjeta që nuk dëgjohet më kambana. Dhe ndërsa pyet:përse kambana nuk dëgjohen në fshatë? Gati e...

Shqiptaret o shullohen e presin,o behen Shullaz burgjeve…

Nga Ylli Dylgjeri Alternativë shqiptare në vite. Dy kanë qene alternativat e shqiptareve në vite: O shullohen e presnin..."aleatet",  O bëhen Shullaz burgjeve... Histori ka pa fund të...

Sukses i Ansamblit Popullor në Kuvajt

Një koncert i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore u dha në Kuvajt më 18 prill me një pjesëmarrje të gjerë nga vendasit kuvajtjanë,...

Rrëfimi… ( Pjesa e dyte)

Nga Ba/Ma Phil Blerta Haxhiaj Vazhdim i pjeses se pare Çështja më thelbësore është se në kohët e sotme është ekzistenca e ligjërimit ku janë të...

Kristian Demokratët në Pukë: Po ridimensionojmë qëndrimin politik!

Kristian Demokratët në Pukë: Po ridimensionojmë qëndrimin politik! Dje në qytetin e Pukës, drejtues të Partisë Kristian Demokrate zhvilluan një takim të zgjeruar me...

Minat dhe municionet bilanci tragjik i jetëve

Nga Azem Parllaku Minat dhe municionet bilanci tragjik i jetëve njerëzore Strategjia e mbrojtjes së vendit pëllëmbë për pëllëmbë, duke thirrur nën armë pjesën...

Ambra Meda vajza qe mposhti kancerin i bashkohet fushates sensibilizuese per te ndihmuar Anxhelen.

U bene dy dite qe me nismen e Forumit Rinor te LDE ka nisur nje fushate sensibilizuese per te ndihmuar Anxhela Beqaj, nje vajze...

Perëndesha e Dashurisë

Nga Suzana Tahiri Përtej të gjitha kohërave, regjimeve, njerëzve të shquar dhe më pak të spikatur, ka pasur gjithherë një ndjenjë që është mbi gjithçka, deri...

Gjykata jep “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

Ka përfunduar seanca për caktimin e masës së sigurisë ndaj Emiljano Shullazit, e nisur në orën 08.30 në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Trupi...

Çështja Çame, Idrizi: Politika jonë e jashtme është e intimiduar

Politika e jashtme e Shqipërisë është e intimiduar sa herë që përmendet Çështja Çame, deklaroi kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi në emisionin e Eni...