Home 2016 April 30

Daily Archives: 30 April, 2016

Këshilla mjeksore kolegëve të medias:Vetëm Joga!

Nga Ylli Dylgjeri Pas ngjarjeve të djeshme në shkallët e hotel Tiranës, ku një dërgatë gazetarësh me aftësi të larta komunikimi civil, u përball me...

Perse jemi me te dobet se disa mikroshtete!?

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Ne sistemin e sotem nderkombetar ka disa mikroshtete, sic jane Shteti Vatikanit, San Marino, Lihtenshteini, Monako, Andora, Niuai, Mikronezia, Palau,...

Moduli i Diskriminimit

Nga Rivelino Cuno* Sundimi i ligjit dhe gjykimi i paanshëm – demokracia nënkupton mbrojtje të një personi apo grupi të vogël nga sundimi arbitrar. Sundimi...

Politika e tranzicionit i vetmi ushqim per popullin e varfer

Nga Eni Britraku Ende mentaliteti I vartesit nuk na lejon te rikonstruktojme mendimet tona . Mendojme per tu dukur dhe dukja eshte gjethja e cila na...

“Forca Rinia” në Librazhd, Dritan Broka: Miratoni reformën në drejtësi…

Partia Forca Rinia, po vazhdon takimet e saj në kuadër të turit “Shqipëria me të rinjtë”. Pasi e nisën këtë tur me një mbledhje...

Bojkoti i zgjedhjeve te 5 qershorit nga Partite kryesore ne Maqedoni lajm i shkëlqyer.

KiE ka njoftuar dje se 3 Partite kryesore ne Maqedoni, LSDM e Zaevit, BDI e Ali Ahmetit dhe PDSH e Menduh Thacit, mund...

Pesimizmi im per Shqipërinë!

Nga Kreshnik Spahiu Në parkingun e Hotel Tirana sot u ndalën afro 4 milion euro auto-vetura super luksoze. Ishim makinat e ministrave dhe shoqëruesve...

“Dekriminalizim apo kriminalizim“??!

Nga ANXHELA MANCELLARI Kur analizon këto zhvillime dhe sjelljet e udhëheqësive shtetërore dhe politike shqiptare, me dëshpërim pyet veten: a mos vetëm për ne shqiptarët...