Home 2016 May 5

Daily Archives: 5 May, 2016

5 Maji simbol i komunizmit dhe pasuesve të tij, Jo simbol kombëtar

Nga Artur Roshi Vazhdimi i Festimit të ditës së dëshmorëve në datën5 maj është jo vetëm një reminence nga e shkuara por edhe një provë...

Po grupin parlamentar të Shullazit, a do e takojë ambasadori Lu?

Nga Kreshnik Spahiu Çudirat shqiptare nuk kanë fund. Në 104 vite shtet shqiptar s'kish ndodhur kurrë që dy ambasadorë të rrëzojnë publikisht pushtetin duke...

I VDES GRUAJA NGA KANCERI. JA ÇFARË BËN BABAI ME VAJZËN 2 VJEÇE!

Ben dhe Ali Nunery kur u martuan, si shumë çifte ata kishin bërë disa foto në shtëpinë e tyre të re për t’i ruajtur...

MCA architecture

Fotografi te punës se arkitektit te ri Merols Cuci. INTERIOR DESIGN & APPLICATION.

ATA NA KANË TURPËRUAR!

Nga Afrim Krasniqi Diplomatët perëndimorë përdorën dje një gjuhë të ashpër kundër klasës politike penguese për reformën në drejtësi. Gjuha e pazakontë do të kishte...

Përplasje midis Presidentit dhe kryeministrit turk, Erdogan largon Davutoglun

Partia në pushtet AK do të mbajë një kongres të jashtëzakonshëm në javët që vijnë mes spekulimeve mbi të ardhmen e kryeministrit Ahmet Davutoglu. Sipas...

Urgjent komision miks per demarkacionin Kosove-Mali i Zi!

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Kosova mori mbeshtetjen e Komisionit te BE per liberalizimin e vizave ne hapsiren Shengen. Ne perputhje me procedurat vendim-marrese te...
arian-galdini-2

Pse ikim nga Shqiperia?

Nga Arian Galdini Ajo që më bie në sy ngahera në vendin tim, në vendin tonë, është se ne të gjithë bëhemi shënjestër pyetjesh që...

Tirana ne Foto…

Kryeqyteti i Shqiperise, Tirana ne foto ku tregohen zhvillimi marramendes dhe qe ka nevoje per me shume planifikim dhe rregull urbanistik.