Home 2016 August 7

Daily Archives: 7 August, 2016

Turqia braktis BE? Erdogan: “Tani hapim një faqe të re me Rusinë”

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, do të udhëtojë të martën për një vizitë në Rusi dhe pritet që të bisedojë me presidentin Vladimir Putin...

Ja pse Kejsi Tola nuk poston foto nga plazhi

Vetë Kejsi Tola nuk ka postuar këtë verë asnjë foto me bikini, duke u mjaftuar me pozat me veshje në plazh. Sipas komentuesve në...

Manjola Nallbani nuk feston 50 vjetorin e lindjes, ja arsyeja e vërtetë

Nga Manjola Nallbani Faleminderit me gjithe zemer, miqve te mi dhe gjithe mediave per urimet ne diten time te lindjes! Ju jam mirenjohese qe sinqerisht,...

Skandali në Rio/ Olimpistja shqiptare: Si më lanë jashtë parakalimit për një kostum

Mbeti jashtë ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike “Rio 2016”, një ditë më parë jo për faj të saj, absolutisht, por sepse Komiteti Olimpik...

Kjo është rilindja e oligarkëve dhe e përgjuesve partiake

Nga Denion Mejdani Lexova në lajme që nga KQ rilindas ishte dhënë porosia strukturave lokale të testonin terrenin e përgatiteshin për zgjedhjet që po afrojnë...

Izet Haxhia: Fatos Klosi ka bashkëpunuar me Sali Berishën për të vrarë Azem Hajdarin”

Ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia që nga Turqia ku është në azil i përgjigjet ish-kreut të SHISH Fatos Klosi, duke e akuzuar se ka...

Per cfare ta pyes qytetin qe nuk fle!

Nga Alfons Zeneli Te gjithe jane ne gjume, vetem qyteti s`fle. Mendon per gjera te medha e te verteta Per parqet, rruget, lumin dhe lumnine qe fiket thelle hijeve te veta. Per cfare...

Kafe, raki dhe ankohu tek Bashkim Hoxha!

Nga Mentor Kikia Kam qenë gjithmonë kritik me cdo qeveri, dhe bindja ime se me e keqja s’ka ardhur akoma, më është përforcuar. Por kam...

Rama- Meta, asgjë e re nga aleanca e ngjalave

Nga Kico Blushi Pas shumë sherresh, keqkuptimesh, aludimesh, mosmarrëveshjesh, qejfmbetjesh, akuzash e dyshimesh të ndërsjella, ka disa muaj që nuk rreshtet së foluri e parashikuari...

Mbante Ferrari në fshat, arrestohet lezhjani nga Talja

Ferrari nuk është shumë i përshtatshmë për rrugët e fshatrave shqiptare, megjithatë një 43 vjeçar nga Tale e Lezhës e përdorte pa shumë probleme....