Home 2016 August 9

Daily Archives: 9 August, 2016

Jepi, zoti Kryeministër, duke falur toka shtetrore në mes të kryeqytetit!

Projekti përreth stadiumit të ri që do të ndërtohet në Tiranë është zgjeruar me 2711 metra katrorë. Bëhet fjalë për ambjentet e qendrës tregtare,...

Sadije Berisha: Ndarja me Shkelzenin nuk mban emrin Armina!

Ata tani kanë nisur një jetë të re dhe ndjenja e historia që i lidhte dikur, tashmë i takon vetëm të shkuarës. Shkëlzen Berisha,...

Legalizohet pedofilia në Turqi

Gjykata Kushtetuese turke ka vendosur që të anulojë një dispozitë që dënon të gjitha aktet seksuale ndaj fëmijëve nën moshën 15 vjeç, si “abuzim...

Plani i fundit Rama: Godinë mbi 30 katëshe në krah të Hotel Tiranës

Nga Exit.al Planet e Kryeministrit Rama për ta mbushur zonën qëndrore të Tiranës me kulla të larta duket se janë më të mëdha se sa...

Albin Kurti: Ju tregoj projektin tim për Kosovën, ndalojme ekstremizmin fetar!

Portali francez, Politique Internationnale e ka pyetur Albin Kurtin, për zhvillimet politike në Kosovë, kundërshtimet e Vetëvendosjes ndaj marrëveshjeve politike me Serbine, korrupsionin, etj. Kurti...

Turqia qemaliste properendimore është aleati ynë strategjik

Nga Dr. Enver Bytyçi Prej dy ditësh shefi i shtetit turk, Rexhep Taip Erdogan, po qëndron në Rusi me ftesë të homologut të tij rus,...

Duka takohet me Bashën: Qeveri teknike për zgjedhje të lira, në të kundërt protesta.

Kreu i PD-së ka vijuar edhe sot takime me partitë aleate në opozitë. Së fundi ai është takuar me Agron Dukën, kryetarin e Partisë...

Ja si manipulon policia, përdor bojë të bardhë për të ndryshuar gjobat

Në hapësirën enkas për shënimin e të dhënave të automjetit që do të gjobitet (targa, kapaciteti), vihet re se ka ndërhyrje dhe korrigjime të...

Dy femra sherr e grushte me njera tjetren. Nderhyn policia.

Policia e Tiranës ka çuar në Prokurori dy vajza pasi kanë bërë sherr me njëra tjetrën. Sipas burimeve nga policia, M.C dhe Xh.A, vjeç 20...

Rudina Xhunga turistit rus: Më fal që të ftova të vije në Shqipëri

Nga Rudina Xhunga Turisti rus që vdiq javën e shkuar në Himarë, këtë javë është lajm i vjetër për ne. Por jo për gruan e...