Home 2016 August 20

Daily Archives: 20 August, 2016

Bektashizmi-Sekti tolerant i muslimanizmit shqiptar

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Keto dite Mali i Tomorrit hyjnizohet ne menyre magjike. Mbi gjysem milioni pelegrine bejtashi, por jo vetem ngjiten lartesive te...

Nëse Rama reziston deri në tetor, fiton edhe në 2017…

Nëse kryeministri Rama, ja mbrrin të rezistojë si kryeministër deri në tetorin e këtij viti, do të thotë se shqiptarët do të hyjnë në...

Sokol Balla: Pro transmetimit të sulmeve të Berishës sesa censurimit të tyre.

Nga Sokol Balla Një nen në ligjin e ri për Prokurorinë Antikorrupsion SPAC, ngjalli shumë debat dhe reagime nga shumë palë, përfshirë ato afër opozitës...

Debati sportivo-kulturore eshte i nxitur djallezisht per te percare shqiptaret

Nga Taulant Dedja Debati i diteve te fundit me tematike sportivo-kulturore dhe i nxitur djallezisht per te kundervene shqiptaret kunder shqiptareve eshte antikombetar. Mendoj qe cdo...

Nebi Bardhoshi: Flirti dhe Kurthet e Ben Blushit per Kosoven

Nga Nebi Bardhoshi Ben Blushi pasi ka perdor sa here ka dashur ekzotiken veriore iu kujtua beftas se ekziston Kosova. Por Kosova tashme sben me...

Diktatura ka nisur…ne bejme sikur nuk shohim…

Nga Basir Collaku Media hesht kur media shuhet..diktatura ka nisur, ne bejme sikur nuk shohim... Eshte nje nen i modifikuar nga Rama dhe Xhafa ndoshta,...

A ka njeriu Shpirt rrebel…?

Nga Qemal Zyfi E di qe kam nje shpirt te bute.Une qaj per "Hic" gje.Syte me perloten,dhe mundohem ti fsheh.Qaj per dhimbjen me te vogel,edhe...

Denion Mejdani: Sofisti Spartak Ngjela

Nga Denion Meidani Nuk e di me cfare tagri ne kete rast, duke mos qene as autoritet i fushes e as i mireinformuar per ndodhite...

Aty ku është dashuria, aty është jeta.

Nga Nikolin MIRIA Për dashurinë janë shkruar shumë libra, poezi, ese, janë thurur shumë vargje, por ajo nuk kërkohet të mbetet vetëm në të shkruar...

Jugu ofron pushime të bukura, por jo për të gjithë!

Nga Luljeta Progni Në vargun e fshatrave përgjatë rivierës shqiptare, mes Borshit dhe Lukovës ndodhet Piqerasi, një fshat i vogël, mbi kodrat me ullinj që...