Home 2016 August 27

Daily Archives: 27 August, 2016

Kush do të flasë në emër të popullit kosovar në Nish? Rama apo Vucic?

Nga Gavrosh Levonja Në summit-in serbo-shqiptar që pritet të zhvillohet në Nish, vendin kryesor është parashikuar ta zenë bashkëpunimi dypalësh në fusha të ndryshme, në...

Çfarë domethënë të lexosh me përgjegjësi?

Nga Ndue Ukaj Viteve të fundit diskutohet mjaft për kërkesat etike ndaj letërsisë. Shkrimtarët, vihen para përgjegjësisë publike, për krijimtarinë e tyre shpirtëror -veprën letrare,...

QËNDRESË HALILI: Nuk jam myslimane pikë! Familja ime është bë ARABI

“Jo, nuk kam ndërruar fe, por nuk jam as myslimane!” Familjes sime të gjerë-ndjerë…! “Më vjen keq se e keni humbur tashmë Qëndresën, atë vajzën e...

Rrëfimi tronditës i një polici: Shefave të policisë u shkojnë paratë e drogës me...

Një efektiv policie tregon se si funksionojnë pazaret e kultivimit të kanabisit mes narkotrafikantëve dhe policisë. Ai është filmuar fshehtësisht nga një person që...

Policia rrugore aksion për rripin e sigurimit, gjoba edhe pasagjerëve!!!

Tashmë jo vetëm shoferët, por dhe pasagjerët, duke përfshirë dhe ata që ulen në pjesën e mbrapme të automjeteve do të ndëshkohen me gjobë,...

Tangoja e Ramës me Beogradin, në garë për pëlqimin e ndërkombëtarëve!

Nga Artur Zheji Kryeministri shqiptar është në një krizë të brendshme politike. Rilindja e tij, programi që e shoqëronte, objektivat dhe arritjet që synonte të...

Izet Haxhia: E vërteta përse Fatmir Haklaj e vrau Azem Hajdarin

Nga Izet Haxhia Libri i De Villers zbulon të verteten se perse e vrau Fatmir Haklaj, Azem Hajdarin. Vrasja e Azem Hajdarit, sipas drejtesise shqiptare, që...

Babai

Nga Agim Xhafka Im atë iku prej nesh kur mbushi 65 vjeç. Sapo kishte nisur moshën e gjyshit dhe unë maturuar si prind. Tek foto...

Basha rikthen shkrimtarin Mustafai, ndërsa Rama largon shkrimtarin Blushi

Zgjedhjet në Dibër kishin lajmin kryesor këto ditë pjesëmarrjen në fushatë të ish-ministrit dhe ish-deputetit të PD-së, Besnik Mustafaj. Pas një largimi prej 9...

Fate Velaj: S’mund të justifikohemi më me “Fajin e ka Saliu”

Fate Velaj: Rregullojeni vetë qytetin tuaj, mos prisni Ramën. Ai ka për detyrë të hapë horizonte të reja idesh dhe debatesh. Fushata elektorale për zgjedhjet...